Etiket: Burgaz

Smyadovo

Smyadovo Şumen'e 10 km uzaklıktadır kasabanın %60 Bulgar geri kalanlar ise türk'tür civar köylerde bulunan gençlerin %40 burda diğer kısmı daha modern olan şumende okurlar smyadova da halk geçimini hayvancılık tarım ve tekstilden kazanır kasabada bir bele...

Primorsko

Primorsko Bulgaristannın güneydoğusunda, Burgaz'a bağlı bir şehir. Ortalama sıcaklığı Temmuzda 27 °C'dir, genelikle 30-33 °C'ye ulaşır.

Heybeliada, Adalar

Heybeliada, İstanbul'un güneyindeki Prens Adaları'nı kapsayan Adalar ilçesinin 5 mahallesinden biridir. Takımadanın ikinci büyük üyesi olan Heybeliada üzerindeki tek muhtarlık olan Heybeliada mahallesinin sınırları, adanın sınırları eş durumdadır.

Harmanlı, Hasköy

Harmanlı, Bulgaristan'ın Hasköy iline bağlı bir şehirdir.

Bulgaristan Türkü

Bulgaristan Türkleri, Osmanlı İmparatorluğu döneminden itibaren Bulgaristan'da yaşayan Türkler.

İslimiye

İslimiye (Bulgarca: ``Sliven``), Bulgaristan`ın iç kesiminde bulunan bir şehirdir.

Yukarı Oryahovitsa

Yukarı Oryahovitsa (Bulgarca: ``Горна Оряховица``), Bulgaristan`da bir şehirdir.

Yeni Zağra

Yeni Zağra veya bazı evraklardaki kullanımıyla Nova Zagora (Bulgarca: Нова Загора / Nova Zagora; Türkçe: Yeni Zağra), Bulgaristan'da bir şehirdir.

Yanbolu

Yanbolu (Bulgarca: Yambol), Bulgaristan`ın, Tunca vadisi boyunca uzanan ve Türkiye sınırında Edirne ili ile komşu bir eyaleti olan Yanbolu oblastının merkezi olan şehirdir.

Yambolu

Yanbolu), (Bulgarca: Ямбол/Yàmbol; Osmanlı döneminde Yanbolu) Bulgaristan'ın, Tunca vadisi boyunca uzanan ve Türkiye sınırında Edirne ili ile komşu bir eyaleti olan Yambol ilinin merkezi olan şehirdir. 2005 nüfusu 86.000 kişidir.

Velingrad

Velingrad (Bulgarca: Велинград), Bulgaristan'ın bir şehirdir. Wikimedia Commons'ta Velingrad ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur.

Veliko Tarnovo

Tırnova (Bulgarca: Велико Търново, trl: Veliko Tǎrnovo), Bulgaristan'ın bir şehridir. 1965 yılında şehre büyük, yüce manasına gelen veliko unvanı verildi.

Tırnova

Tırnova (Bulgarca: Велико Търново, trl: Veliko Tǎrnovo), Bulgaristan'ın bir şehridir. 1965 yılında şehre büyük, yüce manasına gelen veliko unvanı verildi.