Etiket: Burgaz Adası

Pita adası

Marmara Denizi'nde, İstanbul'a bağlı, Burgaz Adasının karşısında kaşığa benzediği için bu isim verilmiş özel mülkiyet elindeki ada. Adaya vapur seferi yoktur.

Heybeliada, Adalar

Heybeliada, İstanbul'un güneyindeki Prens Adaları'nı kapsayan Adalar ilçesinin 5 mahallesinden biridir. Takımadanın ikinci büyük üyesi olan Heybeliada üzerindeki tek muhtarlık olan Heybeliada mahallesinin sınırları, adanın sınırları eş durumdadır.

Sait Faik Müzesi

Sait Faik Müzesi, İstanbul`da, Burgaz Adası`nda Sait Faik Abasıyanık`ın oturduğu evde açılan müze. 1963`te Sait Faik Abasıyanık`ın annesinin ölümü üzerine ev, 1964`te müzeye dönüştürüldü. Darüşşafaka tarafından onarılan köşkte yazarın eşyaları, fotoğrafla...

Kaşık Adası

Marmara Denizi`nde, İstanbul`a bağlı, Burgaz Adasının karşısında kaşığa benzediği için bu isim verilmiş özel mülkiyet elindeki ada. Adaya vapur seferi yoktur. Marmara Denizi'nde, İstanbul'a bağlı, Burgaz Adasının karşısında kaşığa benzediği için bu isim v...

Burgazada

Burgaz Adası, Yunanca adı Αντιγόνη (Antigoni); İstanbul (Prens) Adaları'nın büyüklük olarak üçüncüsü. Yuvarlak biçimdedir ve genişliği yaklaşık 2 kilometredir.

Burgaz (anlam ayrım)

Burgaz şu anlamlara gelebilir;

Burgaz

Burgaz (Bulgarca:Burgas), Bulgaristan'ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer alan ve ve Türkiye sınırına (Kırklareli ili) komşu bir il olan Burgaz ilinin merkezi olan şehirdir.

Burgas

Burgaz ili