Etiket: Coordinated Universal Time

Sefer 2

UUI Seferi

Pittsburgh, Pennsylvania

Amerikan kenti

Merkezi Avrupa Yaz Saati

Avrupa Zaman Dilimi

Denver, Kolorado

Denver, ABD'nin Kolorado eyâletinin başkenti ve en büyük kentidir. 1858 yılının Kasım ayında kurulan kent, adını Kansas Bölgesi Valisi Birleşik Amerikalı siyâsetçi, asker ve avukat James W.

Bloomington, Minnesota

Bloomington kenti, ABD'nin Minnesota eyâletinde bulunur. Hennepin County, Minnesota şehrinin dış bölgesinin kapsamındadır.

Azad Keşmir

Azad Keşmir İslam Cumhuriyeti (Urduca: اسلامی جمھوریۃ آزاد کشمیر‎, Türkçe: „Özgür Keşmir İslam Cumhuriyeti“). Pakistan'da Keşmir Bölgesinde bir idari yönetim bölgesi.

Vostok 6

Vostok 6, ilk defa bir kadının görev aldığı uzay uçuşu. Kozmonot Valentina Tereşkova ile 16 Haziran 1963'te fırlatıldı.

Vostok 5

Vostok 3 ve 4 gibi Vostok 5 ve 6 da Sovyetler Birliği uzay programındaki ortak uçuşlardan idi, uzayda birbirlerine yakın uçarak telsiz bağlantısı kurdular. Başlangıçta Kozmonot Valeri Bikovski'nin sekiz gün uzayda kalması planlanıyordu.

Vostok 4

Vostok 4, Sovyetler Birliği tarafından gerçekleştirilen uzay uçuşu. Vostok 4'de kozmonot Pavel Popoviç bulunuyordu.

Vostok 3

Vostok 3 Sovyetler Birliği tarafından gerçekleştirilen uzay uçuşu. Vostok 3 ve Vostok 4, birer gün arayla fırlatıldılar.

Vostok 2

Vostok 2, bir günden uzun süren ilk uzay uçuşu. Sovyetler Birliği tarafından gerçekleştirilen uçuşun amacı, sadece 108 dakika süren Vostok 1'in ardından, daha uzun süreli bir uzay görevinin insan organizması üzerindeki etkilerini araştırmaktı.