Etiket: Cordoba

Marcus Annaeus Lucanus

Marcus Annaeus Lucanus (3 Kasım 39 - 30 Nisan 65), Daha çok Lucan olarak tanınan, Hispania Baetica eyaletinin Corduba şehrinde (şimdi Cordoba) doğmuş Roma`lı şair. Kısa yaşamına rağmem Roma`nın gümüş çağının en göze batan figürlerinden birisidir. Gençliği...

Murcielago

Lamborghini Murciélago, İtalyan otomobil üreticisi Lamborghini tarafından 2002 yılından beri üretilen iki koltuklu, iki kapılı coupé spor otomobil. Firmanın 40. yaşgününü kutlamak için 2003 sonbaharında 50 özel versiyon Murciélago da üretilmiştir.

Las Ketchup

Las Ketchup Latin Grammy Ödülü sahibi ünlü İspanyol müzik grubu.

José Montilla Aguilera

Josí© Montilla Aguilera (15 ocak 1955 Córdoba).İspanyol siyasetçi ve Katalonya Özerk Bölgesi Başbakanı.Pasqual Maragall i Mira `nın Başbakanlığı bırakmasını ardından göreve 2006 yılında başlamıştır.Josí© Montilla Aguilera Katalonya dışında doğmuş ilk Kata...

Hudiler

Hudiler ya da Banu Hud (بنو هود), İspanya'nın dağınık Müslüman emirliklere (Tavaif-ül Mülk) bölündüğü 11. yüzyıldaki siyasi kargaşa döneminde Zaragoza kenti çevresinde hüküm süren bir Müslüman Arap hanedanıdır.

Endülüs Özerk Bölgesi

Endülüs Özerk Bölgesi ya da Endülüs . İspanyolca :Andalucí­a.İspanya `nın güneyinde özerk bölge.Nüfus bakımından İspanya `nın en büyük bölgesidir.Başkenti Sevilla şehridir.

Claudio López

Claudio Javier López (d. 17 Temmuz, 1974, Córdoba), Arjantinli futbolcudur.

Claudio Lopez

Claudio Javier López (d. 17 Temmuz, 1974, Córdoba), Arjantinli futbolcudur.

İbni Meymun

İbn Meymūn (d. Kurtuba, Endülüs 30 Mart 1135 – ö.

Ramban

Nahmanides olarak da bilinen Musa ibn Nahman (İbranice: משה בן נחמן / Moşe ben Nahman) (d: Girona, İspanya 1198 - ö:Filistin toprakları 1270) Katalonyalı bir haham, filozof, doktor, Kabbalist ve Tora yorumcusudur.

Pako penya

Paco Peña,(tr. okunuş:Pako Penya)(d.