Etiket: Dark Side Of The Moon

Pink Floyd: Pompeii Konseri

Film

A Nice Pair

Time (Pink Floyd şarkısı)

Single

Money (Pink Floyd şarkısı)

Money, Pink Floyd'un Dark Side Of The Moon albümünden çıkan ilk single'dır. Şarkı paranın insan hayatına yansımalarını anlatmaktadır.

Masters of Rock

La Carrera Panamericana

La Carrera Panamerica Meksika'daki 1992 tarihli Carrera Panamericana yarışlarının Ian McArthur yönetmenliğiyle çekilen görüntüleridir. Yarışan pilotlar arasında Pink Floyd üyeleri David Gilmour ve Nick Mason, ayrıca grubun menejeri Steve O'Rourke vardır.

Bob Klose

Bob Klose (gerçek adı Rado Robert Klose, d. 1944, Cambridge, İngiltere) İngiliz müzisyen ve fotoğrafçı. Pink Floyd`un ilk dönem gitaristi olarak bilinir.

Wish You Were Here (albüm)

Pink Floyd'un en önemli eserlerinden birisi, David Gilmour ve Rick Wright'a göre ise grubun en iyi albümü. İlk kadrosunda yer alan, grubun isim babası Syd Barrett'a ithafen yazılmıştır.

Wish You Were Here

Pink Floyd`un en önemli eserlerinden birisi, David Gilmour ve Rick Wright`a göre ise grubun en iyi albümü. İlk kadrosunda yer alan, grubun isim babası Syd Barrett`a ithafen yazılmıştır.

Syd Barret

Syd Barrett, (6 Ocak 1946 - 7 Temmuz 2006), Pink Floyd'un kurucusu olan ünlü İngiliz müzisyendir.

Obscured By Clouds (albüm)

Obscured by Clouds, Barbet Schroeder filmi La Vallí©e`nin film müziğidir.==Şarkı listesi==#"Obscured by Clouds" (Waters, Gilmour) - 3:03#"When You<nowiki>`</nowiki>re In" (Mason, Gilmour, Waters, Wright) - 2:30#"Burnin...

Hipgnosis

Hipgnosis, Storm Thorgerson tarafından kurulan, Pink Floyd'un Dark Side of the Moon, More, Wish You Were Here gibi albüm kapaklarını dizayn eden, bir süre sonra dağılan dizayn şirketidir.

Syd Barrett

Syd Barrett, (6 Haziran 1946 - 7 Temmuz 2006), Pink Floyd'un kurucularından olan ünlü İngiliz müzisyendir.

shine on

Albüm