Etiket: Debian

Özgür lisans

GNU Özgür Belgeleme Lisansı (GNU FDL veya basitçe GFDL), GNU projesi için Özgür Yazılım Vakfı (FSF) tarafından tasarlanmış bir lisans modelidir. GNU GPL'nin açık içerik karşılığıdır.

Vixta

Fedora Linux tabanlı KDE masaüstü ortamı kullanan bir Linux dağıtımı. Temel görünüm Microsoft Windows Vista ile oldukça benzemektedir.

Gelişmiş Paketleme Aracı

Gelişmiş Paketleme Aracı (Advanced Package Tool veya APT), Debian GNU/Linux ve Debian tabanlı işletim sistemlerinin paket yönetim sistemidir.

Directadmin

DirectAdmin; web tabanlı, grafik ara yüzlü, web hosting kontrol panelidir. Kullanımı kolay ve hızlıdır.

Bayanihan Linux

Bayanihan Linux, Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Canlı CD özelliğine sahip olan yazılım, CD'den USB parmak belleklerden çalıştırılabilir veya Sabit Diske kurulabilir.

Xandros

Xandros, Xandros Corporation tarafından geliştirilen bir linux dağıtımıdır. İsmini X Pencere Yöneticisi ve Yunanistan'daki Andros adasından alır.

Turanid Linux

İşletim sistemi bilgi kutusu

Everest Linux

İşletim sistemi bilgi kutusu

Damn Small

Damn Small Linux (kısaca DSL veya DS Linux olarak da bilinir) özellikle mini CD'lerle düşük kapasiteli bilgisayarlarda çalışmak için hazırlanmış mini bir Linux dağıtımıdır. Düşük sistem gereksinimleri ve küçük boyutu (50 MB) sayesinde eski x86 bilgisayarl...

Özgür Yazılım Vakfı

Özgür Yazılım Vakfı (Free Software Foundation; kısaca FSF), özgür yazılım hareketi ve GNU projesini desteklemek üzere 1985 yılında Richard Stallman tarafından kurulan, bir sivil toplum örgütüdür.

Çalışan CD - Pardus

Pardus, Türkiye'de TÜBİTAK tarafından geliştirilen bir GNU/Linux dağıtımı olan işletim sistemi. Planlamasına 2003 yılında başlanmış olup ilk kararlı sürümü 27 Aralık 2005’te yayınlanmıştır.