Etiket: Dekor

Çetin İpekkaya

Naz Erayda

Naz Erayda,   (d. 1961, İstanbul),   tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen, dekor ve kostüm sanatçısı.

Duygu Sağıroğlu

Duygu Sağıroğlu,   (d. 1932, Trabzon),   Senarist, film yönetmeni.

Derya Gülü (oyun)

``Derya Gülü``, Necati Cumalı`nın yazdığı seyirlik oyun.

Feeri

Feeri, doğaüstü olayları muhteşem dekorlar arasında gösteren, kahramanları cin, peri, dev vb. hayalî varlıklar olan tiyatro eseridir.

sahne tasarımı

Sahne Tasarımı bir tiyatro oyununun sahne üzerinde canlandırılması için dekor, kostüm, aksesuar, butafor, ışık, efekt ve diğer tüm görsel işitsel ortamının tasarımıdır. Sahne Tasarımı tüm sayılan alanların tasarımının genel adıdır.

Karo

Karo, kiremit, seramik, doğal taş, metal ya da cam gibi sert malzemelerden üretilmiş parçalardır. Genellikle çatılarda, yerlerde ve duvarlarda kullanılır.

tiyatrocu

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir.Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket(jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır.

Tiyatro

Tiyatro, çeşitli tiyatro gösterilerinin izleyici önünde oynandığı yere denir. Tiyatro sözcüğü Yunanca’da “seyirlik yeri” anlamına gelen teatron’dan türetilmiş, dilimize İtalyanca’daki teatro sözcüğünden geçmiştir. Tiyatro, hayatta gelip geçmiş veya olabil...