Etiket: Dergibi

Özlem Albayrak

Özlem Albayrak Gazeteci-Yazar. Yeni Şafak gazetesinde televizyon sayfası editörlüğü ve televizyon eleştirmenliği yapmaktadır. Ayrıca edebiyat alanındaki yazılarını Dergibi`de yayınlamaktadır.

Suavi Kemal Yazgıç

1972 yılında İstanbul`da doğdu. Şiir ve öyküleri Dergibi, Ülke, Dergâh, Kırklar, Yedi İklim, Endülüs, Yeni Dergi, Eksen, Bu Ülkenin Çocukları, Martı ve Kanat, yazıları ise Sağduyu, Yeni Şafak ve Gerçek Hayat`ta Milli Gazete`de yayınlandı. Bir dönem, Hafta...

Nusret Özcan

25.11.1958 Eyüp doğumlu. Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi mezunu. 27 yıldır çeşitli basın kuruluşlarında gazeteci olarak çalıştı. İzlenim, Kayıtlar, Dergibi ve Kafdağı dergilerde edebi çalışmaları yayınlandı. Şimdi Yeni Şafak`ta. Evli ve üç oğul babası.

Mehmet Şeker

Yeni Şafak gazetesi yazarı.

Mehmet Aycı

Mehmet Aycı, Adana-Saimbeylili şair ve yazar. Yazı ve şiirlerini, Dergâh, Dergibi, Virgül, Kırağı, Türk Edebiyatı, Yedi İklim, Fayrap, Hece dergilerinde yayınladı.

M. Kamil Doruk

1960 Bursa/Mustafakemalpaşa doğumlu Kamil Doruk, ilk öğrenimini Mustafa Kemal Paşa ilçesinde, orta öğrenimini Bursa ve İstanbul`da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde öğrenciyken öğrenimini yarıda bırakıp iş hayatına at...

Hakkı Yanık

Gazeteci-Yazar. Yeni Şafak gazetesinde çalışıyor. Bir dönem yayıncılıkla uğraştı. Dergâh Yayınları`nda editörlük yaptı. Edebiyatla ilgili çalışmalarını Dergibi`de yayınlıyor.

Ferhat Ünlü

Gazeteci-Yazar. Güvenlik, istihbarat ve terör konularıyla ilgilenmektedir. Yeni Şafak gazetesinde başladığı mesleki hayatına Haftalık dergisinde devam etmektedir. Edebi çalışmalarını Dergibi`de yayınlamaktadır.

Fadime Özkan

Star gazetesi, röportajcı ve yazarı. Yemenimde Hare Var adlı başörtüsü sorunu ele alan bir kitabı bulunmaktadır. Daha önce Kanal7 ve Yeni Şafak`ta çalışmıştır. Edebiyatla ilgili çalışmalarını Dergibi`de yayınlamaktadır.

Mehmet Ocaktan

Mehmet Ocaktan, 1955 yılında Balıkesir'in Dursunbey ilçesi, Karyağmaz Köyü'nde doğdu. İlk öğrenimini Karyağmaz köyünde, ortaokulu Bursa Yıldırım Bayazıt ortaokulunu bitiren Ocaktan, lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Ü...