Etiket: Doğu

İkili devlet sistemi

İkili devlet sistemi eski Türk Devletlerinde uygulanan yönetim biçimi.Ülkenin doğusunu kağan yönetirken batısını hanedandan birinin yönetmesi.Batıyı yönetenlere yabgu ünvanı verilirdi.

Doğanlar Mahallesi, Bornova

Doğanlar Mahallesi, İzmir`in Bornova ilçesinin en eski mahallelerinden biridir. Mahallenin batısında Mevlana mahallesi kuzeyinde Evka 3 mahallesi güneyinde Pınarbaşı semti, doğusunda ise Naldöken mahallesi bulunmaktadır.

Abaran

Ermenistan`da akarsu; uzunluğu 170 km. Alagöz (Ermenice Aragats) dağının kuzey yamaçlarından doğar; doğudan dolanarak batıya doğru akar ve başkent Erivan`ın güneyinde Aras Nehri`ne karışır.

İzlanda'nın en uç noktaları

İzlanda`nın kuzey, güney, doğu ve batı yönlerinde en uç noktalarını gösteren liste :

İslavlar

Slavlar ya da İslavlar, Avrupa'da yaşayan en kalabalık etnik topluluktur. Daha çok Avrupa'nın doğusunda ve güneydoğusunda yaşarlar.

Slav toplumları

Slavlar ya da İslavlar, Avrupa'da yaşayan en kalabalık etnik topluluktur. Daha çok Avrupa'nın doğusunda ve güneydoğusunda yaşarlar.

Rupel

Rupel, Belçika'da ırmak. Anvers'in güneyinde ulaştığı Escaut'un 12 km uzunluğundaki koludur.

Ontario Gölü

Ontario Gölü, Büyük Göller'in en Doğuda olanı. Kanada ile ABD arasında yer alan göl, Niyagara aracılığıyla Erie Gölüne bağlanır ve sularının fazlasını Saint-Laurent Nehrine akıtır.

Savaşım.com

Savaşım online bir stratejik savaş oyunudur. Oyun 3 farklı kutuptan oluşuyor.