Etiket: Eğitim kurumları

Mithatpasa Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Bugün, Mithatpasa Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla eğitim ve öğretim veren kurumun tarihi 1867 yılına dek uzanır.

İzzet Bayraktar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

İzzet Bayraktar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Erciyes Üniversitesi`ne bağlı bir yüksek öğretim kurumudur. Adından da anlaşılacağı üzere bu yüksekokul, Kayserili işadamıİzzet Bayraktar`ın katkıları ile Erciyes Üniversitesi yerleşkesinde yapılıp, öğre...

İnönü Eğitim Merkezi

Türk Hava Kurumu`nun Türkkuşu Genel Müdürlüğü`ne bağlı Eskişehir`in 36 Km batısındaki İnönü ilçesindedir. 10 Temmuz 1936`da hizmete açılmıştır. Paraşüt, planör, yelkenkanat, yamaç paraşütü, mikrolayt ve balon kursları verilmektedir.

Çevre Koleji

Çevre Koleji, 1998 yılında, İstanbul`un Anadolu yakasının merkezi yerlerinden Erenköy`de Ekşioğlu Eğitim Kurumları Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından Çevre Okulları adı altında kurulan anaokulu, ilköğretim okulu ve lise olmak üzere üç kısımdan oluşan eğiti...

Tefeyyüz İlköğretim Okulu

Tefeyyüz İlköğretim okulu, 1944 yılında Üsküp`te yaşayan Türk çocuklarının kendi dillerinde eğitim yapabilmeleri için açılmış bir okul.

Sainte-Pulchérie Lisesi

Özel Sainte-Pulchí©rie Fransız Lisesi (Fransızca, ``Lycí©e Français Priví©e Sainte-Pulchí©rie``) İstanbul`da bulunan bir Fransız Lisesi`dir. 1846 yılında ``Filles de la Charití©`` rahibe teşkilatı tarafından bir kız ortaokulu olarak kurulmuştur.

Ordu Fen Lisesi

Tarihçesi

Mehmet Bayazıd Lisesi

Okul 1970 yılında bir iş adamı olan Mehmed Bayazıd tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Müdürlüğü`ne hibe edilmiştir. Bu yüzden Mehmed Bayazıd ismi verilmesi uygun görülmüştür.

Kayseri Akşam Lisesi

Kayseri Akşam Lisesi, Kayseri`de bilhassa ortaokuldan sonra okuma imkânı bulamayan veya lise tahsilini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrencilere yeniden tahsil yapma fırsatı vermek için açılan lisedir. 1970 yılında Kayseri Lisesi dershanelerinde tedrisata...