Etiket: Elektronik Müzik

Snap!

Snap!, Alman prodüktörler Michael Münzing ve Lucia Anzelotti tarafından kurulan elektronik müzik grubu.

Télépopmusik

Télépopmusik, Fransız elektronik müzik grubu.

The Salmon Dance

Bilgi Kutusu Single

Sıla Gençoğlu

Müzisyenler See Wikipedia:WikiProject_Musicians -->

Sıla (Şarkıcı)

Sıla Gençoğlu (d. 17 Haziran 1980), Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci sembolist, öz şiir anlayışana baglı kalmış şiirde musikiye önem vermişti.Şiirleri sözden çok musukiye yakın sözle musuki arasında bir sanattır.

Neue Deutsche Härte

Neue Deutsche Härte (kısaca NDH), Türkçe anlamıyla Yeni Alman Sertliği; 1990’lı yıllarda Almanya ve diğer Almanca konuşan ülkelerde, aynı dönemlerde adını duyuran EBM ve endüstriyel rock-metal etkisiyle (özellikle Ministry, Godflesh ve Nine Inch Nails) or...

Moloko

Moloko Anglo-irlandalı elektronica - pop müzik yapan, ikilidir. Wicklow -İrlanda- kökenli Róisí­n Murphy ve Sunderland -İngiltere- kökenli Mark Brydon`dan oluşur.

House müzik

House müzik, adını Frankie Knuckles’ın Şikago'da ilk mikslerini yaptığı “The Warehouse” adlı gece klübünden alan "House müzik", dip baslar ve 4/4 ile elektronik müzik dinleyen kitlenin çoğunluğu tarafından benimsenen bir çizgiye sahiptir. Bu özellik onu g...

Arabesk müzik

Arabesk Özellikle büyük şehirlerin varoşlarında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır. Ayrıca Erkin Koray çalışmaları ile Arabesk-rock ortaya çıkmış. Ardından Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses gibi müzisyenler kendi hayran kitlelerini yarattılar. Cengiz Kur...

Tekno

Erken elektronik müzik, Oskar Sala ve Karl-Heinz Stockhausen için santral,

Royksopp

Röyksopp (Royksopp veya Røyksopp şeklinde de yazılabilmektedir), Torbjørn Brundtland ve Svein Berge'in oluşturduğu Bergen, Norveç'li elektronik müzik ikilisidir. Grup resmi olarak 1998'de kuruldu ve ilk albümleri olan Melody A.M.

Pop müziği

Pop müzik, genellikle hit olan, tutulan müzik yerine kullanılsa da aslında popüler müziğin bir alt grubudur. Dünyada 1940'lara dayanan bir tarihi vardır.

Pop muzik

Pop müzik, genellikle hit olan, tutulan müzik yerine kullanılsa da aslında popüler müziğin bir alt grubudur. Dünyada 1940'lara dayanan bir tarihi vardır.