Etiket: Erzin

Kurtbağı, İskenderun

Kurtbağı, Hatay ilinin İskenderun ilçesine bağlı bir köydür.

Kurtbağı

Kurtbağı, Hatay ilinin İskenderun ilçesine bağlı bir köydür.

Demirciler, Akçadağ

Akçadağ`a 35 km Malatya`ya ise yaklaşık 70 km uzaklıkta Sultansuyu`nun kolu olarak bilinen Dipsizçay`ın kenarında bulunan toplam 23 haneden oluşan küçük bir köy geçimini kaysıcılık ve diğer tarım ürünleri ile sağlamaktadır. Köyün çevresinde Kepez, Çakıllı...

Yayladağı, Hatay

Yayladağı, Hatay'a bağlı ilçedir ve Türkiye'nin coğrafi olarak en güneydeki ilçesidir. 36°- 42° paralelleri arasındaki Türkiye'nin 36'ncı paraleline yakındır.

Turunçlu

Turunçlu - Adana ili Kozan ilçesinin köyü

Kumlu, Hatay

Kumlu, Hatay ilinin bir ilçesidir. Amik Ovası'nda yer alır.

Hassa, Hatay

Hassa, Hatay ilinin bir ilçesidir. Nur Dağları'nın doğuya bakan eteklerinde yer alır.

Gökdere, Erzin

== Genel Bilgi ==Gökdere, Hatay`ın Erzin ilçesine bağlı 2000 nufüslü köyün adıdır. Gökdere Köyü, Hatay ilinin kuzeyinde, Nur Dağları`nın Akdeniz`e bakan batı eteğinde, Erzin-Osmaniye karayolunun 5. kilometresinde yer almaktadır.

Gökdere

Amasya ili Merkez ilçesine bağlı bir köy. Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı bir köy.

Erzin, Hatay

Hatay ilinin bir ilçesidir. Osmaniye il Merkezine 23, Dörtyol ilçesine 15 ve İskenderun ilçesine 45 km mesafede, E-5 karayolu, Toprakkale-İskenderun demiryolu ve yine Toprakkale-İskenderun TEM otoyolunun kesiştiği istasyondan,7 km’lik yolu kat ederek küçü...

Dörtyol, Hatay

Hatay`ın ilçelerindendir. İskenderun`un kuzeyinde yer alır; ilçe merkezi, Akdeniz kıyısına yakındır. Türkiye`de narenciye üretimi (özellikle ``Dörtyol mandalinası``) ile ünlüdür.

Belen, Hatay

Belen, Hatay ilinin 12 ilçesinden birisidir. Önemli bir merkez olan İskenderun'a çok yakındır.

Amanos

Nur Dağları ya da Amanos Dağları (halk arasında Gavur Dağları olarak da bilinir), Toros Dağları sisteminin en güneyindeki bölümünü oluşturan dağlardır. Kuzeyden güneye doğru uzanarak Asi Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü Samandağ deltasında sona erer.

Altınözü, Hatay

Altınözü, Hatay'ın güneydoğusunda yer alan, Suriye ile sınırı olan ilçelerindendir. Bağlı 4 beldesi ve 41 köyü vardır. İlçenin merkez nüfusu 5.352, belde ve köylerle birlikte toplam nüfus 59.167'dir (2000 nüfus sayımı, kaynak→www.hatay.gov.tr).