Etiket: Eskişehir

İnönü Eğitim Merkezi

Türk Hava Kurumu`nun Türkkuşu Genel Müdürlüğü`ne bağlı Eskişehir`in 36 Km batısındaki İnönü ilçesindedir. 10 Temmuz 1936`da hizmete açılmıştır. Paraşüt, planör, yelkenkanat, yamaç paraşütü, mikrolayt ve balon kursları verilmektedir.

Özgün Uğurlu

Yassıhüyük

Yassıhüyük - Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir köy. Yassıhüyük - Eskişehir ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

YENİDOĞAN KÖYÜ

Türkiye'deki illerin gelişmişlik düzeyleri

"Türkiye'deki illerin gelişmişlik düzeyleri", Devlet Planlama Teşkilatı’nın Sosyo-ekonomik gelişmişlik kriterlerine göre belirlenen endekslerdir.

Tepebaşı, Eskişehir

Eskişehir`in batısında Bursa-İstanbul yolu üzerindeki mahallesidir. Genel yerleşimi düz bir ova üzerinde olan şehrin yüksekte bulunan mahallelerinden biridir. Eskişehir`in büyükşehir olmasından sonra Odunpazarı ile birlikte alt belediyelerden birine ismin...

Sinan Ören

Futbol biyografi

Oklubalı, İnönü

Odunpazarı

Odunpazarı, Eskişehir'in merkez ilçelerinden biri.

Nezihe Meriç

Nezihe Meriç, Nezim, (d. 1925, Gemlik - ö.

Muşkili mita

Frig kralı Midas`ın Assur kaynaklarındaki adı.

Muharrem Kubat

1933 yılında Emirdağ`ın Karacalar Köyü`nde doğmuştur. 1955` de Çifteler İlköğretmen Okulu` nu, 1961` de Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü` nü bitirmiş, aynı enstitüde pedagojik eğitim almıştır.

Met helvası

Meth helvası, Eskişehir'in pişmaniye tadını andıran ünlü lifli helvasıdır. İsmini, met(çubuk) ve aşık kemiği ile birlikte oynanan bir sokak oyunundan almıştır.

Körüklü otobüs

Körüklü otobüs, körükle birbirine bağlanan iki parçadan oluşan ve şehir içi toplu taşımacılığında kullanılan, otobüslere göre artırılmış yolcu kapasitesine sahip otobüs türü. Boyu 11 metreden , bazı metrobüslerde olduğu şekliyle 25 metre'ye kadar değişebi...