Etiket: FC Girondins de Bordeaux

Troyes AC

Troyes AC tam ismiyle Espí©rance Sportive Troyes Aube Champagne Fransız futbol kulübü. Troyes şehrindeki 20,400 kişilik Stade de l`Aube`de maçlarını oynayan kulüp Ligue 1`de mücadele etmektedir.

Toulouse FC

Toulouse FC 1937`de kurulan Fransız futbol kulübü. İsmini Toulouse kentinden alan kulüp geçen sezon Ligue 1`i 16.sırada tamamlamıştır.Takım maçlarını Fransa`nın Toulouse kentindeki Stade Ernest Wallon ` da oynamaktadır.

Denilson

Denilson de Oliveira Araujo (d.

CS Sedan Ardennes

CS Sedan Ligue 2'de mücadele eden takımlardan birisidir.

CS Sedan

CS Sedan Ligue 1`de mücadele eden takımlardan birisidir. Yeşil-kırmızı renklere shaip olan takım maçlarını 23,189 kişilik Stade Louis-Dugauguez`de oynamaktadır. Teknik direktörlüğünü Serge Romano`nun yaptığı kulüp geçen yıl Ligue 2`de 2.olarak br üst lige...

Stade Rennais FC

Stade Rennais FC, Fransa`da 1901 tarihinde kurulan bir futbol takımıdır. Maçlarını 31.200 kişilik Stade de la Route de Lorient adlı statta oynamaktadır. Klup başkanlığını şu an Emmanuel Cueff yapmaktadır. 1965 ve 1971 tarihlerinde Fransa Kupası şampiyonlu...

Stade Chaban-Delmas

Stade Chaban-Delmas Fransa`nın Bordeaux şehrinde 1938 yılında inşa edilen bir stadyumdur.

Rennes FC

Stade Rennais Football Club (Fransızca telaffuz: [stɑd ʁɛ.nɛ]; Fransa'da 1901 tarihinde kurulan ve Breton bölgesinin önde gelen bir futbol takımıdır. Maçlarını 31,127 kişilik Stade de la Route de Lorient adlı statta oynamaktadır.

OGC Nice

OGC Nice(Olympique Gymnaste Club de Nice-Cí´te d`Azur) Fransa`nın Nice şehrinde kurulan bir futbol kulübüdür.1904 yılında kurulmuştur.Maçlarını 15.761 kapasiteli Stade Municipal du Ray`de oynamaktadır.

Ligue 1

Ligue 1 (Fransızca telaffuz: [liɡ œ̃]), Fransa'nın en üst düzey futbol ligi. Bir alt düzeydeki Ligue 2 ile birlikte Ligue de Football Professionnel içinde bulunan iki ligden biridir.

Jean Pierre Papin

Jean-Pierre Papin (d. 5 Kasım 1963, Boulogne-sur-Mer, Fransa) eski Fransız golcü futbolcu.