Etiket: Ford

Güç Merkezli Yönetim Örgütlerde Politika ve Nüfuz (kitap)

Jeffrey Pfeffer Güç Merkezli Yönetim adlı kitabında, liderliğin önemli bir bileşeni olan güç nasıl kazanılır ve kaybedilir, nasıl başarıya ve yıkıma yol açar, güçle iktidara dayalı yönetimin yarattığı mucizeler gibi konuları ele almıştır.

Ford Mondeo

Ford Mondeo, Ford'un 1993 yılından beri ürettiği otomobil modelidir.

Ford Focus

Ford Focus, Ford'un ürettiği kompakt otomobil modelidir. İlk nesil Focus Temmuz 1998'de Avrupa'da, 1999'da ise Kuzey Amerika'da satışa sunuldu.

Ford Thunderbird

Ford Thunderbird (Fırtına kuşu) Ford'un 1955 - 2005 arasında ABD'de ürettiği bir otomobil modeli.

Ford Granada

Ford Granada Ford'un Avrupa ve Kuzey Amerika için çıkarttığı iki ayrı modele verilen model adı. Avrupa modeli 1972 yılında üretime geçilmiş, 1977 ve 1985 yıllarında makyaj geçirerek tüketicilerin beğenisine sunulmuştur.

Ford Fiesta

Ford Fiesta, Ford Motor Company tarafından 1976'dan beri üretilen, önden çekişli B segmenti otomobil modeli. Avrupa, Brezilya, Arjantin, Meksika, Venezuela, Çin, Hindistan, Tayland ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde üretilmektedir.

TürkGünü

Türkgünü; 22 Mayıs 2004 tarihinde, Almanya’nın en önemli tarihi mekanlarından biri ve Berlin’in simgesi olan Brandenburger Tor önündeki alanda gerçekleşmiş, bir şenlik havasında kutlanan özel bir gün. Yarım yüzyıla yaklaşan bir süredir, toplumun genel dok...

Starsky ve Hutch

Starsky ve Hutch, Paul Michael Glaser ve David Soul`un başrollerini paylaştığı 1975-1979 yılları arasında yayınlanmış kült TV dizisidir.

Sedan (otomobil)

Sedan, 4 veya daha fazla oturma yeri olan 2 veya 4 kapılı, sabit şaseli veya orta kolonlu, 4 veya daha fazla penceresi olan kapalı binek taşıtlarına denir. Sedan geçmişte önemli ve zengin kişilerin taşındığı Türkçe karşılığı tahtırevan olarak adlandırılan...

Melez (otomobil)

Hibrid (melez) otomobillerin amacı benzin sarfiyatını azaltmaktır. Bunu sağlamak için sıkışık trafikte, düşük hızlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede kısmen 0 emisyon salınımı sağlamaktadırlar.

Hibrid (otomobil)

Hibrid otomobillerin amacı benzin sarfiyatını azaltmaktır. Bunu sağlamak için sıkışık trafikte, düşük hızlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede kısmen 0 emisyon salınımı sağlamaktadırlar. Elektrik motorunun çalışması için ge...

Ford Mustang

Ford Mustang, Ford tarafından Ford Falcon modelinden esinlenerek üretilen otomobil, ilk kez 9 Mart 1964'de Ford'un Michigan Dearborn'daki tesislerinde üretilmiştir. 17 Nisan 1964 yılındaki New York Fuarında görücüye çıkan otomobil 1964 yılında başrolünde...