Etiket: Gaziantep

Firat

Fırat nehri, Türkiye'nin en verimli ve su potansiyeli en yüksek ırmağıdır. Başlangıç noktaları Ağrı Diyadin'den kaynayan Murat Nehri ve Erzurum Dumludağ'da kaynayan Karasu' dur.

Yücel Kop

Yücel Kop, Türk atletizm antrenörü.

Seza Kutlar Aksoy

Seza Kutlar Aksoy (d. 1945, Gaziantep). Çocuk kitapları yazarı.

Samanlı, Nizip

Samanlı, Nizip ilçe merkezine 7 km uzaklıkta 50 seçmeni bulunan şirin bir köydür. Tarım ve hayvancılık köylünün geçim kaynağıdır. Muhtarı Fahri Ağcan dır.

Mozaik sanatı nedir

Mozaik kelimesi, bu makalede, plastik sanatlarda kullanılan anlamıyla ele alınmıştır.

Mehmet Kaplan (politikacı)

Mehmet Kaplan 1971 yılında Gaziantep`de doğdu. Bir yaşında ailecek, babasının 60`lı yılların sonunda işci olarak gittiği İsveç`e taşındılar. 1992`dan itibaren The Royal Institute of Technology`de şehir planlama ve çevre eğitimi, 1995`tede Stockholm Üniver...

Karayılan (dizi)

Karayılan, Gaziantep'in Fransız işgalinden kurtuluşunu konu alan bir Türk televizyon dizisi. Türkiye'nin en yüksek bütçeli ikinci dizisi olma özelliğini taşıyan "Karayılan"ın çekimleri; İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da yapılmıştır.

Gaziantep Olay Medya

Gaziantep`te yayın yapan ve kentin "İlk özel" televizyonu olan Olay Tv, 30 Kasım 1992`de Gaziantep`li gazeteciler Mehmet Erol Maraş ve Raci Dölek tarafından yayın hayatına başlatıdı.

Ersönmez Yarbay

Ersönmez Yarbay (d. 1953, Acıpayam, Denizli, Türkiye), Türk siyasetçi.

Erol Güngör (şair, besteci)

Erol Güngör, (d. 29 Mayıs 1941, Gaziantep) Bestekâr, şair, şarkı sözü yazarı.