Etiket: Golf

Top (spor)

Top, spor oyunlarında kullanılan türlü büyüklükte, genellikle kauçuktan yapılmış toparlak, küre şeklindedir. Futbolda "meşin yuvarlak" olarak da anılır. Birçok sporda kullanılır.

Ecole des Roches

Ecole des Roches, Fransa'da 1899 yılında Edmond Demolins tarafından kurulan kurulan yeni eğitim sisteminde kurulmuş ilk liselerden biridir. Paris'in kuzeyinde, Normandiya'da Verneul-sur-Avre sınırları içinde 60 hektarlık bir kampüs üzerine kuruludur.

Çat, Nevşehir

Çat, Nevşehir`e 7 km uzaklıkta bir kasabadır.Adının Çat olması hakkında değişik rivayetler vardır: iki vadinin çatıştığı yere kurulu olması, ya da Osmanlı Devleti zamanında ve Cumhuriyet`in ilk yıllarında İç Anadolu bölgesindeki kervan yollarının kesiştiğ...

harikalar diyarı

Harikalar Diyarı - Lewis Carroll tarafından 1865 yılında yazılan Alis Harikalar Diyarında adlı romanda Alis'in gittiği dünya. "Harikalar Diyarı" Harekâtı - Wunderland Harekâtı, II.

goonies

Define Avcıları, 1985 ABD yapımı macera komedi filmdir. Özgün adı The Goonies olan film Ocak 1996'da Kanal D televizyonunda gösterilmişti.

serik

Serik, Antalya ilinin yaklaşık 40 km. doğusunda bulunan ilçesidir.