Etiket: Hırvatça

Moja štikla

Moja štikla (Türkçe: Yüksek topuğum), Atina'da düzenlenen 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Hırvatistan'ın temsilcisi Severina Vučković'in seslendirdiği Hırvatça şarkı. Bir önceki yıl yarışmayı 11. sırada bitirdiği için doğrudan finalde yarışma hakkını...

Više nisam tvoja

Više nisam tvoja.Claudia Beni tarafından seslendirilen ve 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Hırvatistan'ı temsil eden şarkı.

Istria

Istria Bölgesi Hırvatça: Istarska županija; İtalyanca: Regione istriana) Hırvatistan`ın Istria Yarımadasının büyük bölümünü kaplayan bölge. Bölge çiftdilli bir yapıya sahip olup Hırvatça ve İtalyanca resmi statüdedir.Bölgenin idari merkezi Pazin /Pisino...

Lajtabánság

Burgenland (Almanca: Burgenland, Macarca Felsőőrvidék, Őrvidék ya da Lajtabánság, Hırvatça Gradišće, Slovence: Gradiščanska, Prekmuryanca: Gradišče), Avusturya'da küçük bir eyâlettir. Macaristan ve Slovakya'yla sınırı vardır.

Großpetersdorf

GroíŸpetersdorf (Hırvatça: ``Veliki PetrÅ¡tof``, Macarca: ``Nagyszentmihály``), Avusturya`nın Burgenland eyâletinde, Oberwart yönetim bölgesinde bir pazar beldesidir (``Marktgemeinde``).

Zadar Bölgesi

Zadar Bölgesi (Hırvatça : Zadarska županija) Yüzölçümü 7,854 km² nüfusu 201,000 `dir. Bölgenin merkezi Zadar şesri olup diğer önemli şehirleri ; Benkovac, Biograd, Nin, Obrovac ve Pag`dır.

Vukovi Umiru Sami

"Vukovi umiru sami" (Türkçe: Kurtlar yalnız ölür), Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 2005 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Hırvatistan temsilcisi Boris Novković'in LADO Hırvatistan Halk Dansları ve Şarkıları Topluluğu üyelerinin eşliğinde seslendirdiğ...

Vukovar-Syrmia

Vukovar-Syrmia (Hırvatça : Vukovarsko-srijemska županija). Hırvatistan`ın en doğusundaki bölgedir. Yüzölçümü 2,448 km² nüfusu 205,000 kişidir. Bölgenin idari merkezi Vukovar, en büyük şehri ise Vinkovci`dir.

Vjerujem U Ljubav

Vjerujem U Ljubav.Dragonfly ve Dado Topić tarafından seslendirilen ve 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Hırvatistan'ı temsil eden şarkı.Şarkı yarı finali geçemedi.

Virovitica-Podravina

Virovitica-Podravina (Hırvatça : Virovitičko-podravska županija). Hırvatistan Kuzey Slavonya`da bölge. Yönetim merkezi Virovitica şehridir. Önemli şehirleri Slatina ve Orahovica.

Stinatz

Stinatz (Hırvatça: ``Stinjaki``, Macarca: ``Stinacz``) Burgenland eyaletinin Güssing ilindedir.