Etiket: Haber

Hakan Tuzcu

Hakan Tuzcu, Türk radyo ve televizyon sunucusu.

Acil telefon numaraları listesi

Çeşitli olaylarda, şüphe verici durumlarda veya kazalarda gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra birisine haber vermeye veya ilk yardım çalışmalarına başlanmalıdır. Bu çalışmalarda haberleşme önemlidir. Haberleşmede cep telefonu, telsiz, araç telefon...

TIME (dergi)

Time, haftalık bir haber dergisidir. Dünya'nın en saygın haber ve politika dergilerinden birisidir.

Tempo (anlam ayrım)

* Tempo, müzikte eserin yorumlanma veya icra hızını belirten gösterim.

Katolik Haber Ajansı

Katolik Haber Ajansı (KNA), Alman Katolik Kiliseleri Birliği çatısı altında faaliyet gösteren haber ajansı. 1952 yılında kurulan ajansın merkezi Bonn`da bulunmaktadır. Kurum, radyo-TV ve yazılı basın için haber üretiminde bulunmaktadır.

Business Channel

Business Channel Türk, Hayrettin Ertekin'e ait televizyon kanalı. 2006'da Business Channel adıyla kurulan kanal, gündüz yayın kuşağında ekonomi ve haber programlarını canlı yayınlarken, 19.00'dan sonra akşam kuşağında filmlere yer vermekteydi.

TGRT FM

TGRT FM, Türkiye'de ulusal yayın yapan bir radyo istasyonudur.4 Ekim 1993 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. İstanbul'da FM 93.1 frekansından yayın yapmaktadır.

PCnet (dergi)

PCnet bilgisayar ve internet dünyasını birlikte yansıtan, son kullanıcılara yönelik aylık bilgisayar ve internet dergisidir. Doğan Burda Dergi Yayıncılık tarafından 1997 yılından beri yayımlanmaktadır.

Morning Show

Radyolardaki sabah programıdır; İnsanlara Trafik ,Hava Durumu ve Haber vermekle görevli bir programdır. İnsanları eğlendirecek güncel konular ve esprilerle süslü dinamik şarkılarla dolu, uyandırma amaçlı radyo programıdır.Radyolardaki sabah showlarının ve...

Internet haberciliği

İnternet haberciliği, sadece İnternet üzerinden haber yayını yapılması anlamına gelen bir medya terimidir. İnternet haberleri, gazetelerin aksine basılı (matbu) şekilde okuyucuya ulaşmaz.

Internet haberciligi

İnternet haberciliği, sadece İnternet üzerinden haber yayını yapılması anlamına gelen bir medya terimidir. İnternet haberleri, gazetelerin aksine basılı (matbu) şekilde okuyucuya ulaşmaz.

Haber 7

Kanal 7 yayın grubunun haber ağırlıklı yayın yapan televizyonu ve internet portalı.

Güzin Sayar

Güzin Sayar, (1921 İstanbul -16 Temmuz 2006), Güzin Abla isimli köşesi ile ünlü olmuş köşe yazarı.

Güzin Abla

Güzin Sayar, (1921 İstanbul -16 Temmuz 2006), Güzin Abla isimli köşesi ile ünlü olmuş köşe yazarı. Gazeteciliğe ilk olarak 1952 yılında Yeni İstanbul Gazetesi'nde mütercim olarak başladı.

Bilgi gediği

Bilgi gediği, iletişimde haberin unusurlarının (6N 1K) birkaçının dezenformayona yol açmak için açıklanmamamasıyla oluşturulur. Bu şekilde maskelenen olay, aslında okur kitleden gizlenmiş olur.