Etiket: Half-Life

Day of Defeat: Source

Day of Defeat: Source internet üzerinden canlı oynanabilen (çoklu-oyuncu destekli) ve Half-Life için bir mod olarak üretilmiş Day of Defeat adlı bilgisayar oyununun geliştirilerek yeniden piyasaya sürülen versiyonudur. Source (oyun motoru) ile donanmış Do...

Half-Life 2: Episode Three

Half-Life 2: Episode Three, Half-Life 2: Episode Two'nun devamı olması beklenen Valve Corporation tarafından duyurulmuş bilgisayar oyunu. Episode üçlemesinin son oyunu olması beklenmektedir.

Half-Life 2: Lost Coast

Valve`ın "High dynamic range rendering" ve "Source Engine" teknolojisinin ne kadar ileri olduğunu kanıtlamak için gövde gösterisi amacı ile yayınladığı 1 bölümlük demo.Demo 2005 Yılında çıkmıştır.

Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2: Episode Two (Türkçe: Yarı-ömür 2: İkinci Bölüm) Valve Corporation tarafından geliştirilen, bilim kurgu, aksiyon, FPS oyunu.

Half-Life: Blue Shift

Half-Life adlı oyunun ek paketidir. Oyunda Black Mesa` nın güvenlik görevlisi Barney Calhoun`un gözünden Black Mesa`daki olaylar gösterilmektedir. Oyun, diğer Half-Life oyunları gibi serinin diğer oyunlarıyla paralel ilerleyen, yer yer kesişen bir senaryo...

Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: Episode One, (Türkçe: Yarı-Hayat 2: Birinci Bölüm) Half-Life 2'nin devamı niteliğinde olan üç serilik parçanın ikinci bilgisayar oyunudur.

Half-Life: Opposing Force

Half-Life: Opposing Force (kısaca OpFor veya OP4), Gearbox Software tarafından tasarlanan ve Valve Software tarafından çıkarılan Half-Life`ın ilk resmi ek paketidir.

H-L

AMX Mod X

AMX Mod X, Half-Life ve diğer Half-Life modları için sunucu yönetiminde kullanılan metamod eklentisidir. Kendi içinde eklenti desteğinin bulunması ile çok geniş bir kullanıcı kitlesi mevcuttur.

Gearbox Software

Gearbox Software, LLC, ABD tabanlı, merkezi Plano, Teksas'da yer alan bir oyun geliştirici şirket.

Gordon Freeman

Gordon Freeman, Valve Software tarafından geliştirilen Half-Life dizisinin hayalî baş karakteri.