Etiket: Heykel

Otistik savant

Savant sendromu, Otistik savant, matematik, müzik veya görsel alanda yetenekli çoğunlukla otistik hastaların yaşadığı ancak başka hastalıkların da sebep olabildiği sendroma verilen addır. Bu hastalar için Fransızca "İdiot Savant" terimi kullanılır.

Bruce Nauman

Sanatçı_bilgi_kutusu

Ahşap oyma sanatı

Oyma, ahşap malzeme üzerine yapılan bir çizimin özel kesici aletlerle istenmeyen yerlerinin yontulması ile elde edilmesi sanatıdır.

Aphrodisias

Afrodisias, Tanrıça Afrodit'e adanmış birçok eski çağ kentinin ortak adı. Afrodisias (ya da Aphrodisias) adlı kentlerin en ünlüsü, Anadolu'nun güneybatısında, eski Karia bölgesinde, günümüzdeki Aydın iline bağlı Karacasu ilçesinin merkez bucağına bağlı Ge...

İslam dininde resim

İslam dini, müminlere helal ve haram işleri bildirmiştir. Resim ve heykel meselesinde İslam dini hükümleri şöyledir:

Ossip Zadkine

Ossip Zadkine (14 Temmuz, 1890 - 25 Kasım, 1967) Yahudi Ruslarından heykeltraş ve ressam.

Lagenaria siceraria

Su kabağı (Lagenaria siceraria), kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasından tek yıllık bir bitkidir. Sarılıcı bir bitki olduğu için, asma kabağı olarak da bilinir.

Karadeniz Ereğli Müzesi

Karadeniz Ereğli Müzesi, Zonguldak ilinin Karadeniz Ereğli ilçesinde yer alan müze.

Harry Potter (büyüler)

Harry Potter serisindeki büyülerin bir listesi. Büyülerin özgün adları Latince`den gelmektedir.

Eski Bonn Mezarlığı

Eski Bonn Mezarlığı (Almanca: ``Alter Friedhof Bonn``), Almanya`nın Bonn kentinde tarihi mezarlık. Pek çok ünlünün mezarı burada bulunmaktadır. Tanınmış heykeltraşların imzasını taşıyan heykel ve anıtlar, Bonn Mezarlığı`nın önem ve güzelliğini daha da art...

Ernur tüzün

Ernur Tüzün, (d. 1938 Mersin - ö.