Etiket: Hristiyan

Şahin, İskeçe

kaynaksız

Zekeriya (peygamber)

Zekeriyâ (Arapça: زكريّا), İbranice:זכריה) Yeni Ahit ve Kur'an'da adı geçen bir din büyüğü.

Vankalai

Vankalai veya Vangalai, Sri Lanka'nın Kuzey Eyaleti'ndeki Mannar Bölgesi'nde yer alan bir ilçedir. Temel geçim kaynağı balıkçılık ve çiftçiliktir.

Vangalai

Vankalai veya Vangalai, Sri Lanka'nın Kuzey Eyaleti'ndeki Mannar Bölgesi'nde yer alan bir ilçedir. Temel geçim kaynağı balıkçılık ve çiftçiliktir.

Pentekostal

Pentekostalizm veya pentekostal akım (bazen pentekostal hareket) protestanlık içerisinde sayılan ve Tanrı ile kişisel bir deneyime vurguda bulunan bir Hıristiyan mezhebidir. İsmini Pentekost Bayramı’ndan (Hamsin Yortusu) alır.

Pentekost Dönemi

Pentekost Dönemi (Pentecost), Kutsal Ruh armağanının verilmesi ve bugünkü Hristiyan Kilisesi`nin doğuşuna değinir. Hristiyanlığın Pentikost mezhebi Çin`de 20. yüzyıl başlarında doğmuştur. Kilise aynı zamanda Pentecostal yılbaşı ve paskalya yortularını kut...

Paulusçuluk

Paulusçuluk, 7. yüzyılda ortaya çıkan dualist Hıristiyan mezhebi. Hristiyanlığın ilk dönemlerinde doğan Markionculuğu dualist görüşlerininin ve 3. yüzyılda İran'da yayılan gnostik din Maniciliğin etkisinde kalmıştır.

Lactantius

Lucius Caelius (ya da Caecilius?) Firmianus Lactantius Erken dönem Hristiyan yazar ve hatip (240 civarı - 320 civarı).

Kıptiler

Kıptîler veya Koptlar, (Yunanca:αιγυπτος - Arapça:اقباط) Mısır'ın eski halkıdır. İskender'in Mısır'ı alması ve İskenderiye şehrini kurması ile beraber Helenistik bir kültür ile etkileşime geçmişlerdir.

Cherokee (kabile)

Çerokiler (Çerokice ᏣᎳᎩ Tsalagi; İngilizce Cherokee), tarihi olarak yurtları Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğu eyaletleri (özellikle Georgia, Kuzey Karolina ve Güney Karolina ile Doğu Tennessee) olan ve daha sonra da beyazlarca yurtlarından zorla...

Carlos Slim Helú Aglamaz

A Priori Bilgi

Anti-Semitist