Etiket: IBM

S/360

OS/2

VP:KD

VP:ESM

Güç Merkezli Yönetim Örgütlerde Politika ve Nüfuz (kitap)

Jeffrey Pfeffer Güç Merkezli Yönetim adlı kitabında, liderliğin önemli bir bileşeni olan güç nasıl kazanılır ve kaybedilir, nasıl başarıya ve yıkıma yol açar, güçle iktidara dayalı yönetimin yarattığı mucizeler gibi konuları ele almıştır.

2001: A Space Odyssey

Çoklu çekirdekli işlemciler

Çok çekirdekli işlemci, ikiden fazla işlemciden (çekirdek) oluşan bir hesaplama birimi.

Çok çekirdekli işlemciler

Çok çekirdekli işlemci, ikiden fazla işlemciden (çekirdek) oluşan bir hesaplama birimi.

Perseus Geliştirme Şirketi

Perseus Development Corporation, Boston, Massachusetts`de kurulmuş olan Amerikan bilişim şirketidir. Müşterileri arasında IBM, Coca-Cola, Microsoft, Pfizer, Pepsi Cola, Shell ve Sony gibi dünyanın ve ABD`nin dev şirketleri de bulunmaktadır.

Eclipse (Yazılım)

Eclipse, açık kaynak kodlu ve özgür bir tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Ana odak noktası Java ve Java ile ilişkili teknolojiler olsa da, esnek yapısı sayesinde C ve Python gibi farklı diller için de kullanılmaktadır.

Dow Jones Industrial Average

Dow Jones Industrial Average (kisaca: DJIA) ABDnin önemli hisse senedi endekslerinden biri. En büyük otuz şirketi içerir. İlk yayını 26 Mayıs 1896 da yapıldı, endeks 40,94de sayıma başladı.

Bilgisayar Kümeleri

Bir bilgisayar kümesi, gevşek bağlı ve birlikte çalışan bilgisayarların birleştirilmesiyle oluşan bilgisayarlar topluluğudur. Öyle ki, birçok yönden tek bir bilgisayar gibi görülebilir.

İbm360

IBM 360 Sistemi (S/360), IBM tarafından ilk kez 7 Nisan 1964 yılında tanıtılan bir tür ana çerçeve bilgisayar sistemidir. Bilgisayarın yapısı ve uygulamaları arasında belirli bir fark yaratan ilk bilgisayar türüdür.