Etiket: İspanyol

Raúl García

Raúl Garcí­a Escudero, Raúl Garcí­a (d. 11 Temmuz 1986Pamplona) ortasahada görev yapan İspanyol futbolcu. CA Osasuna altyapısından yetişmiştir. 2007 yılında 13 Milyon Euro karşılığında Atletico Madrid`e transfer olmuştur.

Miguel Torres Gómez

Miguel Torres Gómez (d. 28 Ocak 1986).İspanyol futbol defans oyuncusu.

Manuel Jiménez Jiménez

Manuel Jimí©nez Jimí©nez (d. 21 Ocak 1964).İspanyol teknik direktör.Şu anda Sevilla FC`yi çalıştırmaktadır.

Ismael Gómez Falcón

Ismael Gómez Falcón aka Falcón (d. 24 Nisan 1985 , Cádiz). İspanyol futbolcudur.La Liga`nın güçlü takımlarından Atletico Madrid`de forma giymektedir.Takımın 3.kalecisi olmasına rağmen 1 numaralı formayı giymektedir.

David Silva

David Josuí© Jimí©nez Silva (d. 8 Ocak 1986.İspanyol futbolcu kariyerine Valencia C.F.`de devam etmektedir.22 yaşında olmasına rağmen bu takımda sürekli 11 oynar.İspanyol basınına göre La Liga`da yer alan en iyi genç İspanyol oyuncudur.

Aztek el yazmaları

Aztek el yazmaları, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından Aztekler’e ait el yazmalarıdır. Bu kitaplar, Aztek kültürü hakkında bilgi veren en iyi kaynaklar olarak kabul edilirler.

Antonio López Guerrero

Antonio López Guerrero (d. 13 Eylül 1981 , Benidorm).İspanyol futbolcudur.Sol bek oynar.Kariyerine şu anda Atletico Madrid`in 3 numarası olarak devam eder.

Albert Jorquera

Albert Jorquera, (3 Mart 1979,Catalonia) Barcelonalı İspanyol kaleci. Oyuncu, Barcelona C, Barcelona B, AD Ceuta, Mataro, Athletic Bilbao ve Barcelona takımlarında oynamıştır. Halen Barcelona`da futbol oynamaktadır.

Alamo Kalesi

Alamo Kalesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Teksas Devrimi sırasında kanlı çarpışmalar yapılan kale. Teksas'ta San Antonio'da, 1718'de İspanyol din adamları tarafından kurulan San Alamo misyonu, 1792'den sonra, bir kaleye dönüştürüldü.

Angloamerikan

Angloamerikan, töre ve alışkanlıklarının kökeni Kuzey Avrupa`ya dayanan, İngilizce konuşulan Kuzey Amerika kültür bölgesi. ABD`nin büyük bölümü ile (Fransızca konuşulan kesimleri dışında) Kanada`dan oluşur. Bu terim aynı zamanda, İspanyol mirasının ve gel...