Etiket: İtalyan

Çav Bella

Çav Bella, Bella Çav isimli İtalyan halk şarkısından esinlenerek yapılan sosyalist şarkı. İtalyan partizanları Hitler ve Benito Mussolini`ye karşı savaşa gitmeden önce eşlerine "Bella Ciao"(Hoşçakal Güzelim)dediklerinden dolayı şarkının adı &quo...

Torricelli denklemi

Toricelli denklemi ya da zamansız hız denklemi İtalyan bilim insanı Evangelista Torricelli tarafından ortaya konulan bir klasik mekanik denklemidir.

Tolyatti (anlam ayrım)

*Tolyatti; Rusya Federasyonu`nda bulunan bir şehir.

Lou Bega

Lou Bega ya da David Lubega (13 Nisan 1975, Münih), Alman Latin pop şarkıcısıdır.

Giovanni Guareschi

Giovannino Guareschi (1 Mayıs, 1908 - 22 Temmuz, 1968) İtalyan gazeteci, karikatürist ve mizah yazarı. Özellikle yarattığı ``Don Camillo`` isimli rahip karakteriyle tanınır.

Giorgio Belladonna

Giorgio Belladonna 7 Haziran,1923 - 12 Mayıs,1995 İtalyan Briç tarihinde en önemli ouyun oyunculardan biriydi.Mavi Takım ile Walter Avarelli ve Benito Garozzo ile 16 defa Dünya Şampiyonluk ünvanını kazandı.Belladonna Roma klüp ``deklerasyon sistemi `` ya...

Ferdinando Carulli

Ferdinando Carulli (1770-1841), İtalyan gitar sanatçısı ve bestecisi. Gitarın sevilip yaygınlaşması için eğitim alanında büyük çaba göstermiş, 1808 yılında Paris'e yerleşmiş ve burada öğretmenlik yapmıştır.

Dino Ferrari

Alferdo Dino Ferrari (1932-1956) İtalyan tasarımcı ve Enzo Ferrari`nin oğlu.

Cristian Molinaro

Cristian Molinaro 30 Haziran 1983 yılında Moio della Civitella`da doğmuşur.İtalyan ortasaha oyuncusudur.

Barometra

Barometre, atmosfer basıncını ölçmeye yarayan alet.