Etiket: Jimmy Page

Nekropsi (grup)

Nekropsi Türk deneysel, progresif rock grubu. 1989’da İstanbul’da Necropsy adıyla kuruldu.

Roy Harper

Folk-Rock gitaristi. Led Zeppelin gitaristi Jimmy Page ile ve bir çok ünlü müzisyenle kayıt yapmıştır. Jimmy Page, Roy Harper için Hats Off To Harper adlı şarkıyı yazmıştır. Aynı zamanda Pink Floyd`un Wish You Were Here albümünde yer alan Have A Cigar şar...

Nekropsi

Nekropsi (grup), Türk progresif rock grubu.

Led Zeppelin IV

, Led Zeppelin IV, Four Symbols, The Fourth Album olarak da bilinen, İngiliz grup Led Zeppelin'in 8 Kasım 1971'de piyasaya sürdüğü isimsiz olan dördüncü albümü. Albüm grubun en başarılı çalışması kabul edilmiştir.

Led Zeppelin III

Led Zeppelin III, İngiliz rock grubu Led Zeppelin'in Atlantic Records tarafından 5 Ekim 1970'te piyasaya sürdüğü üçüncü albümü. 1969 yılının Ocak ve Ağustos ayları arasında Olympic Studios, Londra ve Headley Grange, Doğu Hampshire'da kaydedilmiştir.

Led Zeppelin II

Led Zeppelin II, ayrıca resmi olmayan takma adı The Brown Bomber olarak da bilinen hard rock tarzındaki bu albüm, İngiliz grup Led Zeppelin'in 1969'da piyasaya sürülen ikinci albümüdür.

Stairway to Heaven

Stairway to Heaven, Led Zeppelin`in Aralık 1971`de çıkardıkları Led Zeppelin IV albümündeki bir şarkı. Guitar World dergisi zamanında Jimmy Page`in bu şarkıdaki solosunu Rock tarihinin en iyi solosu olarak şeçmiştir.

Robert Plant

Robert Anthony Plant (d. 20 Ağustos, 1948), Led Zeppelin`in efsanevi vokalidir. Led Zeppelin`in çoğu sarkısını seslendirmiştir. Kendine has yorumuyla kimi otoriteler tarafından 1 numaralı rock vokalidir.

John Bonham

John Henry "Bonzo" Bonham (Mayıs 31, 1948 - Eylül 25, 1980), Led Zeppelin grubunun efsanevi bateristi.

John Paul Jones

John Paul Jones (John Baldwin) (3 Ocak 1946, Londra) ünlü İngiliz grubu Led Zeppelin`in bas gitaristi ve klavyecisi.