Etiket: Kahve

Guantánamo

Guantánamo, Küba'nın güneydoğusunda bir il. Kuzeydoğusunda Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Rüzgarüstü Boğazı, batısında Santiago de Cuba, kuzeybatısında da Holguín illeriyle çevrilidir.

Acre (eyalet)

Acre, Brezilya`nın batı kesiminde eyalet. And dağlarının eteğinde yer alan Acre, batıda ve güneyde Peru`yla, doğuda Bolivya`yla sınırlıdır. Yüzölçümü 152.590 km². Nüfusu 385.000, merkezi Rio Branco`dur. Yağmur ormanları bölgesinde bulunan eyalet, önemli...

Nescafé

Nescafé, dünyada hazır kahveyi ilk olarak piyasaya süren kuruluştur. Nestlé'ye ait olan bir hazır kahve markasıdır.

Nescafe

Nescafé, dünyada hazır kahveyi ilk olarak piyasaya süren kuruluştur. Nestlé'ye ait olan bir hazır kahve markasıdır.

Milka

Milka, Kraft Foods şirketine bağlı olup dünyada en çok satan sütlü çikolataların üreticisidir.

Fogo Adası

Fogo Adası (Portekizce; ``Ilha do Fogo``) Atlas Okyanusuda, Yeşilburun`a bağlı ada.

Seattle's Best

Seattle`s Best Amerika Birleşik Devletleri`nin Washington eyaletinin başkenti Seattle`in en büyük 2. kahve üreticisidir. En büyük rakibi Starbucks firmasıdır.

Poliüri

Poliüri belli bir zaman aralığında yüksek miktarda idrarın üretilip atılmasıdır. * Kahve, alkol ve kola gibi diüretik maddeler içeren içeceklerin tüketilmesi idrar miktarının artışına sebep olur.

Mırra

Mırra, Arap coğrafyasına özgü, birkaç kez demlenerek hazırlanan acı kahvedir. İsmi, Arapça acı anlamına gelen مر murdan türemiştir.

Markiz Adaları

Markiz Adaları (íŽles Marquises)Fransız Polinezyası olarak adlandırılan Tahiti`nin yaklaşık 1,190 km kuzeydoğusundaki iki volkanik ada topluluğundan oluşur.Yüzölçümü 1,274 km² olup nüfusu 9000 kadardır. Telefon kodu 689`dur. Tai o Hae Adası en büyük ve e...

Kahve (içecek)

Kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen tozun su ya da süt ile karıştırılmasıyla yapılan içeceği.

Insomniya

İnsomnia ya da uyuyamama hastalığı, bir uyku sorunudur. Uykuya dalamama ya da gece boyunca sürekli uyuyamama sorunlarını barındırır.

Cumaná

Cumaná, Venezuela`nın kuzeydoğusunda bir şehir. Nüfusu 257.821 kişidir (1 Ocak 2005).

Anamur Burnu

Anamur Burnu Türkiye'nin en güney ikinci noktasıdır.