Etiket: Kas

Tuluğ Çizgen

Tuluğ Çizgen, 27 Subat   Asıl adı; Nurdan Talu Çizgen Akarsu, doğum. 25 mayıs 1958   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Perihan Abla dizisinde oynadığı ``"Meraklı Melahat"`` karakteriyle tanınır.

Tog Sen Tay masajı

Tog Sen Tay masajı ``(İngilizce: Tog Sen Thai Massage)``, Kuzey Tayland`ın geleneksel masaj terapisi.

Nurullah Çakır

Nurullah Çakır (d. 1964, Simav, Kütahya, Türkiye), Türk bürokrat.

Kiropraktik

Kiropraktik (Yunanca: chiro- χειρο- "el-" + praktikós πρακτικός "ile yapılan") Sinir sistemini düzenlemek amacıyla omurga, kemik ve kaslara müdahele etme yöntemidir. Genel hedef omurgada var olduğu düşünülen oynamaları ortadan kaldırmaktır.

Aşil tendon

Aşil tendonu, bacağın baldır kaslarının büyük tendonu, ayak bileğinin arkasında topuğa tutunur. Aşil tendonu iltihabına Aşil tendiniti denilmektedir.

Aperlai

Aperlae, M.Ö. 400'lerde kurulmuş Likya kentidir.

Aperlae

M.Ö 400 lerde kurulmuş tarihi Likya kenti. Bügünkü Kaş ile Kekova arasında arasında bulunan Sıcak Yarımadası`nın eteklerinde yer almakta. Henüz kapsamli bir kazı yapilmamiş olan Aperlae`de 1996 yilinda Maryland Üniversitesi`nden gelen bir ekip tarafindan...

Bayındır, Kaş

Bayındır, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür.

Artrogripozis multipleks konjenital

Artrogripozis, genellikle çoğul kongenital kontraktürleri tarif etmek için kullanılmaktadir. Kelimenin kökeni Yunancadan gelmektedir ve "bükük veya çengelleşmiş eklemler" anlamındadır.

Artrogripozis

Artrogripozis, genellikle çoğul kongenital kontraktürleri tarif etmek için kullanılmaktadir. Kelimenin kökeni Yunancadan gelmektedir ve "bükük veya çengelleşmiş eklemler" anlamındadır. Bu kompleks sendrom çoğul eklem kontraktürleri, az gelişmiş...

Arthrogryposis multiplex congenita

Artrogripozis, genellikle çoğul kongenital kontraktürleri tarif etmek için kullanılmaktadir. Kelimenin kökeni Yunancadan gelmektedir ve "bükük veya çengelleşmiş eklemler" anlamındadır.

Akörü, Kaş

Akörü, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür.