Etiket: Kastilya Leon

Ávila

Ávila ya da Ávila de los Caballeros Latince :Abila ya da Óbila.İspanya Kastilya Leon Özerk Bölgesinde il ve bu ilin merkezi şehir.Tarihi Eski Kastilya bölgesinin güneyinde yer almaktadır.Şehir 1,117 m olan rakımı ile İspanya 'nın en yüksek il merkezidir.M...

Miranda de Ebro

Miranda de Ebro İspanya'nın Kastilya Leon bölgesimde şehir. Ebro ırmağının üzerine kurulmuştur.

Almazán

İspanya`nın Kastilya Leon Bölgesi`nde, Soria iline bağlı belediye

Balmaseda

Balmaseda İspanya Bask Özerk Bölgesi içindeki Biskay ili'nde bulunan bir kenttir. Balmaseda Biskay ilinde bulunan tipik küçük tarihsel kentlerden biridir ve Biskay ilinin batısında bulunan "Las Encartaciones" bölgesinin merkezidir.

Asturyasca

Asturyasca ya da Astur-Leonese .Asturyasca :Asturllioní©s: asturianu, llí¯oní©s,bable.İspanya `da Asturias , Kastilya Leon ve Portekiz `in Miranda do Douro bölgesinde konuşulan bir Latin dili.Dil konuşulduğu yere göre çeşitli isimler almaktadır.``Asturian...

Arancón

Arancón, İspanya'nın otonom bölgelerinden biri olan Kastilya Leon'nın kuzeybatısında bulunan Soria eyaletine bağlı belediyesi.

Soria

Soria, İspanya'nın Kastilya Leon bölgesinde bir şehirdir. 2002 nüfusu 36,000 kişidir.

Segovia

Segovia İspanya `nın Kastilya Leon bölgesinde şehir.Madrid `in bir saat kuzeyinde yer almaktadır.Şehrin nüfusu 56,000 kişidir.Moorlar zamanında şehre Å iqÅ«biyyah (Arapça شقوبية) adı verilmiştir.

Palencia

Palencia, İspanya'nın Kastilya Leon bölgesimde şehir. 2011 nufüs sayımına göre nüfusu 81.089 kişidir .

Leonca

Leonca (Leonca: ``Llí¯oní©s``), İspanya`nın León, Zamora, Salamanca illeri ile Portekiz`in kuzeydoğusunda konuşulan Latin dilidir. Kastilya Leon bölgesinde özel bir statüye sahip olan dili yaklaşık 80.000 kişi konuşmaktadır.

Kastilya ve Leon

Kastilya Leon, İspanyolca : ``Castilla y León`` ; Leonca : ``Castiella y Llión`` .

zamora

Zamora şu anlamlara gelebilir:

Burgos

Burgos, İspanya'nın kuzeybatısında Kastilya Leon Özerk Bölgesinde şehir. Burgos kendi adını taşıyan Burgos ili'nin idare merkezidir.

Valladolid

Valladolid İspanya'da şehir. Kastilya ve Leon Özerk Bölgesinin başkenti, Valladolid ili'nin merkezidir.