Etiket: Kaymakam

Süleyman Nevzat Korkmaz

Süleyman Nevzat Korkmaz (d. 24 Temmuz 1965, Yalvaç, Isparta Türkiye), Türk siyasetçi.

Sultangazi

Sultangazi, İstanbul Avrupa Yakası'nda bir ilçedir. 2008 yılında Gaziosmanpaşa'ya bağlı 14, Eyüp ve Esenler'e bağlı birer mahallenin katılımıyla kuruldu.

Sebahattin Zaim

Vikisöz

Salih Coşkun Şarman

Salih Coşkun Şarman, (d. 1948, Çorum, Türkiye), Türk bürokrat.

Nihat Karaibrahimgil

Nihat Karaibrahimgil Türk bürokrat.

Ahmet Hilmi Nalçacı

Ahmet Hilmi Nalçacı, 1956 - 1957 yılları arasında Ladik kaymakamlığı ile 1963 - 1969 yılları arasında Konya belediye başkanlığ yapmış bürokrat ve siyasetçi. Halen Konya`da kendisinin adının verilmiş olduğu bir cadde bulunmaktadır.

İlçedir

İlçe, idarî bakımından mülkî taksimatta ilden sonra gelen yerleşim birimidir. İlçeyi kaymakam yönetir.

Ömer Bedrettin Uşaklıgil

Ömer Bedrettin Uşaklıgil (d. 1904 - ö. 1946), Cumhuriyet Dönemi şairlerinden. İlk öğrenimini Uşak`ta, orta öğrenimini Sivas`ta tamamlayıp, 1927`de Siyasal Bilgiler Fakültesi`ni bitirip idari hayata atılmış, kaymakam olarak Anadolu`nun pek çok ilçesinde bu...

Köy muhtarlığı

Muhtar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir. Kökeni Arapçadır ve "seçilmiş kişi" anlamına gelir.

Köy ihtiyar heyeti

İhtiyar meclisi, belediye encümeni gibi iki tür üyeden oluşur. Bunlardan bir kısmı "Seçilenler" diğeri "Doğal" üyelerdir. Seçilenler beş yıl için köy derneği tarafından seçilirler. Bu seçimde adaylığını koyma yöntemi yoktur. Siyasi par...

Karkamış, Gaziantep

Bilgikutusu Türkiye şehir