Etiket: Kosova

Şar Dağı

Dağ

The Hunted (2003 film)

The Hunted

Prizreni

Prizren (Arnavutça: Prizren; Boşnakça: Prizren; Sırpça: Prizren / Призрен), Kosova'nın güneybatısında bir şehir ve belediye merkezi. De facto olarak Kosova Cumhuriyeti’nin Prizren ilinde; de jure olarak Sırbistan Cumhuriyeti’ne bağlı Kosova-Metohiya Özerk...

Maya Dağı

Şar Dağları (Sırpça ve Makedonca: Šar Planina / Шар Планина; Arnavutça: Malet e Sharrit / Mali i Sharrit / Sharr).

Kosovalı

Kosova veya Kosova Cumhuriyeti (Arnavutça: Kosova veya Kosovë; Republika e Kosovës; Sırpça: Косово / Kosovo; Република Косово / Republika Kosovo), Balkanlar'da, Sırbistan, Karadağ, Makedonya Cumhuriyeti ve Arnavutluk devletlerine sınırı olan, 1999 ile 200...

Kosova Cumhuriyeti

Kosova (Sırp ili)

Haşim Taçi

Hashim Thaçi (d. 24 Nisan 1968, Broçna), Kosova'nın başbakanı, Kosova Demokratik Partisi'nin (PDK) genel başkanı ve Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) eski önderidir.

Hashim Thaçi

Goralı (sandviç)

Goralı orijinal tarifine göre özel bir köfte, turşu, salam ve özel sos (patates püresi, tereyağı ve havucun ezilerek karıştırılıp püre haline getirilmesiyle hazırlanan) içeren bir sandviçtir.

Başkaldırış (film)

Başkaldırış (özgün ad:The Hunted) bir katilin hikâyesini anlatan,Benicio Del Toro ve Tommy Lee Jonesin başrollerinde oynadığı bir gerilim filmidir.William Friedkin tarafından yönetilmişdir.

Arnavutluk Bayrağı

Arnavutluk bayrağı, Arnavutluk Cumhuriyeti'nin resmî bayrağıdır. Kırmızı olan bayrağın ortasında çift başlı siyah bir kartal vardır.