Etiket: Kosta Rika

Kosova'nın bağımsızlık bildirisine uluslararası tepkiler

17 Şubat 2008 tarihinde Kosova Meclisi'nde okunan bağımsızlık bildirgesinin ardından Sırbistan'dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosova Cumhuriyeti'ni tanıyan ve tanıma ya da tanımama emareleri gösteren ülkeler ve tepkileri. Yerel saat farkı nedeni i...

Toltek

Toltekler, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından birini oluşturan halk olup, Meksika'daki Aztek-öncesi üç kültürden (Mayalar, Toltekler, Olmekler) biri olarak kabul edilirler. Meksika topraklarında ilk insan topluluklarına ait izler, tarihçilere göre, ya...

Olmekler

Olmekler Orta Amerika’nın Kolomb öncesi ve Aztek-öncesi bir halkıdır. İ.Ö.

Olmek

Olmekler Orta Amerika’nın Kolomb öncesi ve Aztek-öncesi bir halkıdır. İ.Ö.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Hazırlık Maçları

Bu maddede 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası`na katılan takımların, turnuvadan önce kendilerini geliştirmek amacıyla yapacağı ve yaptığı maçların programı yer almaktadır.

1990 FIFA Dünya Kupası

1990 FIFA Dünya Kupası, Italia '90 olarak tanıtılan, 8 Haziran-8 Temmuz 1990 tarihleri arasında İtalya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası turnuvasıdır. 1990 FIFA Dünya Kupası finallerine 24 takım katıldı.

Wardy Alfaro Pizarro

Futbol biyografi

Tepe (coğrafya)

Tepe bir yeryüzü şeklidir. Zirvesi vardır ve tek başına ya da birkaç küçük yükselti ile bir arada bulunabilir.

Okayama

Okayama (岡山市; -shi), Japonya'nın Chūgoku bölgesindeki Okayama yönetim bölgesinin baş şehridir. Şehir, 1 Haziran 1889'da kurulmuştur.