Etiket: Kurtalan

İncirlik köyü

İncirlik, Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı bir beldedir. Adana Büyükşehrinin doğu kesiminde, Karşıyaka'da bulunan ve merkeze 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yayıklı

Yayıklı - Ağrı ili Tutak ilçesinin köyü

Uluköy

Uluköy - Afyonkarahisar ili Hocalar ilçesinin köyü

Garzan

Garzan, Güneydoğu Anadolu`da tarihi bir bölge, kasaba ve nehir adı. Garzan bugün Siirt ilinin Kurtalan ilçesine bağlı Yanarsu beldesinin eski adıdır. 1938`e kadar ilçe merkezi idi. 1938`de Garzan ilçe merkezi ``Mısriç`` kasabasına taşındı. 1943`te bu kasa...

Tulumtaş

Tulumtaş - Ankara ili Gölbaşı ilçesinin köyü

Pervari, Siirt

Siirt ilinin bir ilçesidir.Siirt`in biri ilçesi.Küçük bir yer.

Kurtalan, Siirt

Kurtalan (Kürtçe: Misirc), Türkiye'nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde kalan Siirt ilinin bir ilçesidir.

Eruh, Siirt

Eruh (Kürtçe: Dih), Siirt ilinin bir ilçesidir. Eruh ilçesi 42. Doğu boylamı, 38. kuzey enlemi üzerinde yer almakta dır.

Beykent Kalesi

Beykent Kalesi, Siirt`in Kurtalan İlçesi`nin 6 km. güneyindeki Beykent Köyü`nde bulunur. Bu kalenin ne zaman ve kimin tarafından yaptırıldığını belirten bir belge günümüze gelememiştir.

Beykent, Siirt

Beykent Kalesi, Siirt'in Kurtalan İlçesi'nin 6 km güneyindeki Beykent Köyü'nde bulunur. Bu kalenin ne zaman ve kimin tarafından yaptırıldığını belirten bir belge günümüze gelememiştir.

Baykan, Siirt

Baykan (Kürtçe: Hawêl), Siirt ilinin bir ilçesidir.

Aydınlar, Siirt

Tillo, Siirt ilinin bir ilçesidir. Tillo, Doğu Anadolu'daki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün önemli merkezlerinden birisiydi.

Pervari

Pervari (Kürtçe: Xisxêr), Siirt ilinin bir ilçesidir.