Etiket: Mısır`ın ikinci hanedanı

İkinci hanedan

Mısır tarihi'ndeki İkince Hanedana ait bilinen yöneticiler. Antik Mısır'ın Birinci ve İkinci Hanedanları genellikle Mısır'ın Erken Hanedan Dönemi altında gruplanırlar.

Wneg

Wneg Mısır`ın ikinci hanedanı zamanında 8 yıl hüküm süren firavundur.

Senedj

Senedj Mısır`ın ikinci hanedanı zamanında 20 yıl hüküm süren firavundur.

Raneb

Raneb Mısır`ın ikinci hanedanı zamanında 39 yıl hüküm süren firavundur.

Nynetjer

Nynetjer Mısır`ın ikinci hanedanının üçüncü kralıdır. Palermo taşında kendisinden bahsedilir ve Sakkara`da bir yer altı galerisinde bulunan çamur mühürler sayesinde bilinir. Galerinin mezarı olduğu düşünülmektedir.

Nynetier

Nynetjer Mısır'ın ikinci hanedanının üçüncü kralıdır. Palermo taşında kendisinden bahsedilir ve Sakkara'da bir yer altı galerisinde bulunan çamur mühürler sayesinde bilinir.

Mısır'ın ilk hanedanı

Mısır Tarihi'ndeki Birinci Hanedan bünyesinde bulunan bilinen kralları içerir. Antik Mısır'ın Birinci ve İkinci Hanedanları genellikle Mısır'ın Erken Hanedan Dönemi altında gruplanırlar.

Mısır'ın ikinci hanedanı

Mısır Tarihi`ndeki İkince Hanedana ait bilinen yöneticiler.Antik Mısır`ın Birinci ve İkinci Hanedanları genellikle Mısır`ın Erken Hanedan Dönemi altında gruplanırlar. O tarihlerde başkent Thinis`tir.

Mısır'ın birinci hanedanı

Mısır Tarihi`ndeki Birinci Hanedan bünyesinde bulunan bilinen kralları içerir.Antik Mısır`ın Birinci ve İkinci Hanedanları genellikle Mısır`ın Erken Hanedan Dönemi altında gruplanırlar. O tarihlerde başkent Thinis`tir.

Mısır'ın altıncı hanedanı

Antik Mısır tarihi'nin Altıncı Hanedan‘ı içinde yer alan bilinen yöneticiler. Antik Mısır'ın Üçüncü, Dördüncü, Beşinci ve Altıncı Hanedanları genellikle Eski Krallık dönemi altında gruplanırlar.

Birinci hanedan

Mısır Tarihi'ndeki Birinci Hanedan bünyesinde bulunan bilinen kralları içerir. Antik Mısır'ın Birinci ve İkinci Hanedanları genellikle Mısır'ın Erken Hanedan Dönemi altında gruplanırlar.