Etiket: Mahalle

Çeliktepe, Kağıthane

köy

Çamçeşme, Pendik

Yıldıztabya, Gaziosmanpaşa

Bilgikutusu Türkiye mahalle

Uğur Mumcu, Kartal

Bilgikutusu Türkiye mahalle

Uskumruköy, Sarıyer

Uskumruköy, Sarıyer ilçesinin bir mahallesidir. Gümüşdere, Kilyos, Demirciköy, Zekeriyaköy, Bahçeköy ve Belgrat Ormanlarından sınır alır. Köy, İlçe merkezine 9, Taksim`e 29 ve Eminönü`ne 32 km, uzaklıktadır.

Uskumruköy

Uskumruköy, Sarıyer ilçesinin bir köyüdür. Uskumruköy; aynı zamanda köy merkezininin de olduğu Aşağıköy ve buradan 500 metre uzaklıkta bulunan Yukarıköy olmak üzere iki kısımdan oluşur.

Sultangazi

Sultangazi, İstanbul Avrupa Yakası'nda bir ilçedir. 2008 yılında Gaziosmanpaşa'ya bağlı 14, Eyüp ve Esenler'e bağlı birer mahallenin katılımıyla kuruldu.

Sarıgöl, Gaziosmanpaşa

Bilgikutusu Türkiye mahalle

Pazariçi, Gaziosmanpaşa

Bilgikutusu Türkiye mahalle

Keremli Mahallesi

Keremli

Keremli Mahallesi, Ünye Saylan Köyü'ne bağlı bir mahalle iken, buradan ayrılarak yeni kurulan Pınarbaşı Köyü'ne bağlanmıştır. Keremli Mahallesi adını Osmanlı Devleti zamanındaki Kerimlü yahut Keremlü aşiretinden almaktadır.

Karayolları, Gaziosmanpaşa

Karayolları, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı 16 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde Yenimahalle; doğusunda Mevlana; batısında Karadeniz; kuzeyinde ise Sultangazi ilçesine bağlı Yunusemre mahallel...

Havaalanı, Esenler-18

Gümüşsuyu, Beyoğlu

Gümüşsuyu, İstanbul'da bir semttir. Taksim'den Beşiktaş'a inerken araya Gümüşsuyu denir.