Etiket: Makedonya

UEFA Kupası 2005/06

UEFA Kupası 1999/00

Avrupa Cepheleri

Avrupa Cepheleri, Galiçya, Romanya ve Makedonya cephelerinin tümüne verilen addır. İtilâf Devletleri’nin Çanakkale Cephesini boşalttıktan sonra (Ocak-1916) buradaki Türk kuvvetleri serbest kalmıştı. Gerçi zayiatlardan dolayı mevcutları azalmıştı ama...

Toše Proeski

Eurovision Şarkı Yarışması'na İngilizce şarkı ile katılan ülkeler

Şarkılrını İngilizce okuyan devletler:

Şar Dağı

Dağ

Vardar

Vardar Nehri (Slav Dilleri: Вардар, Yunanca: Ἀξιός {Aksiós} (veya Βαρδάρης), Latince: Axius) Makedonya'nın su potansiyeli en yüksek nehridir.

Ustrumca

Ustrumca veya Usturumca (Makedonca: Струмица {Okunuş: Strumica} [ˈstrumitsa] ) Makedonya'nın güneydoğusunda yer alan bir şehirdir. Bulunduğu bölgenin en büyük şehri olup kültür ve ticaret merkezidir.

Toşe Proeski

Müzisyenler

Tefeyyüz İlköğretim Okulu

Tefeyyüz İlköğretim okulu, 1944 yılında Üsküp`te yaşayan Türk çocuklarının kendi dillerinde eğitim yapabilmeleri için açılmış bir okul.

Sextus Afranius Burrus

Rıza Vamık Uras

Rıza Vamık Uras (d. 1877, Manastır, Makedonya), (ö. 1946), Türk siyasetçi.

Royal Sales International

Royal Sales International distrübütör ve alıcıları yani ürün ve tüketiciyi bir araya getirmeye çalışan homeworking (evde çalışılan) bir şirkettir. 1992 yılında Hırvatistan`da kurulan şirket ev hanımlarının ilgisini çekmiştir. Şu an 9 ülkede (Hırvatistan,...

Reçber

Rençper, Makedonya, Anadolu Rumelisi (Şarkı Rumeli) (Doğu Rumeli)'de oynanan oyun. Yunanca adı Tsestos, Bulgarca Cestotodur.