Etiket: Malt

Barış Ertunç

Barış Ertunç (d. 27 Eylül 1975, İzmit) Türk müzisyen.

Alternatif rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

Malt (anlam ayrım)

* Malt. Maltlama tahıl tohumlarının çimlendirilip sonra bitki oluşamadan kurutulması işlemidir. Malt bu işlemin uygulanmış olduğu tohumlar ve bu tohumlardan elde edilen, maltoz ağırlıklı şeker için kullanılan terim.

Cenk Durmazel

Cenk Durmazel, komedyen, rock grubu Malt`ın solitsi.

Türk Tuborg

Türk Tuborg, 1967 yılında Tuborg ve Yaşar Holding ortaklığı ile İzmir`de kurulmuş olan bir bira ve malt üreticisidir.

Tuborg

Tuborg, 1873 yılında kurulmuş olan, Danimarkalı bira üreticisi şirket ve ona ait olan ticari markadır. Tuborg, pilsner türü bira üretmek amacıyla kurulmuştur.

Bira Türleri

Bira tipleri genel olarak `ale` ve `lager` olarak ikiye ayrılmaktadır. Ale tipi biralar üst fermantasyon , lager tipi biralar ise alt fermantasyon biralarıdır.Alt Fermantasyon Biraları: Pilsen: Kolay içimli , açık renkli, şerbetçiotundan gelen aromatik ve...

alternative rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

viski

Viski, İrlanda ve İskoçya lehçelerinde "hayat suyu" anlamına gelen, genellikle tahta fıçılarda dinlendirilmiş malt içeren, tahıldan damıtılan bir tür alkollü içkidir.

Bira

BİRA Alm. Bier (n,), Fr. Biere (f), İng. Beer. Arpa ve şerbetçiotunu mayalandırmak suretiyle yapılan alkollü içki. Bira, çok eski zamandan beri insanlar tarafından keyif verici olarak kullanılmaktadır. Bira tekniği Mısır'da geliştirilmiş, oradan Yunanista...

Stout

Stout, buruk tatlı bir ingiliz birası. Siyah renkli, özellikle çok koyu renkli malt ve bir miktar da kavrulmuş malttan imal edilmiş, acılığı sert karakterde bir üst fermantasyon birasıdır