Etiket: Manchester

The Smiths (albüm)

Albüm bilgi kutusu

Mançester

Manchester (telaffuzu /ˈmæntʃɛstər/ ( dinle)) Birleşik Krallık], İngiltere ülkesinin Kuzey-Batı bölgesinde bulunan şehir statüsünde bir yerleşkedir ve daha geniş bir coğrafi şehirleşme alanının ana merkezidir. 514,417 lik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 6....

1844 Yılında İngiltere'de İşçi Sınıfının Koşulları

1844 Yılında İngiltere`de İşçi Sınıfının Koşulları (Almanca:Die Lage der arbeitenden Klasse in England Friedrich Engels`in en ünlü çalışması.

Asit yağmur

Asidik yağmur, asidik kimyasalların yağmur, kar, sis, çiğ veya kuru parçacıklar halinde yeryüzüne düşmesine verilen isimdir. Atmosfere yayılan kükürtdioksit ve azotdioksit gazlarının kimyasal dönüşümlerden geçtikten sonra bulutlardaki su damlacıkları tara...

Wes Brown

Wes Brown (d. 13 Ekim 1979, Manchester), İnigliz futbolcudur. Halen Manchester United için oynamaktadır.

Melahat Okuyan

Prof. Dr. Melahat Okuyan (d. 1926 Diyarbakır) AIDS İle Mücadele Derneği`nin kurucusu, bilim kadını.

Uniting Nations

Uniting Nations; İngiltere'nin DJ topluluklarından biridir.Glasgow ve Manchester şehirlerinde çalışmalarını yapmaktadırlar. Daz Sampson ve Paul Keenan adlı iki DJ den oluşur.Out Of Touch ve You And Me adlı single'ları ile başarılı olmuşlardır.

Polietilen teraftalat

Polietilen tereftalat, (PET, PETE, PETP) polyester ailesine ait poli kondenzasyon metoduyla üretilen termoplastik bir malzemedir. Meşrubat, yiyecek ve içecek kapları,sentetik fiber gibi kullanım alanları vardır.

PETP

Polietilen tereftalat, (PET, PETE, PETP) polyester ailesine ait poli kondenzasyon metoduyla üretilen termoplastik bir malzemedir. Meşrubat, yiyecek ve içecek kapları,sentetik fiber gibi kullanım alanları vardır.

Oasis (Grup)

Oasis, Manchester çıkışlı, 1991 yılında kurulan İngiliz rock müzik grubudur. Grup başlangıçta Liam Gallagher (vokal ve tef), Paul "Bonehead" Arthurs (gitar), Paul "Guigsy" McGuigan (bas guitar) ve Tony McCarroll (bateri, perküsyon) tarafından The Rain ism...

Ian Curtis

Ian Kevin Curtis (15 Temmuz 1956, 18 Mayıs 1980) şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Manchester, İngiltere`de dünyaya geldi, Hurdsfield ve Macclesfield hayatını geçirdi.