Etiket: Mersin

Edip Buran Spor Salonu

Edip Burhan Spor Salonu, Mersin ilinde bulunan ve başta basketbol olmak üzere salon sporlarına hizmet eden spor salonudur.

Çarıklar, Anamur

Bilgikutusu Türkiye şehir

Yusuf Fevzi Arıcı

Yusuf Fevzi Arıcı (d. 1940, Gülnar, Mersin, Türkiye), Türk siyasetçi.

Yenikaş, Aydıncık

Yenikaş

Yenikaş, Akdeniz Bölgesi, Mersin ili Aydıncık ilçesine bağlı bir köydür.

Yazıgöl

Yazıgöl, Mersin ili Çamlıyayla ilçesi sınırlarında olan, 2730 metre yükseltide Bolkar Dağları üzerindeki göllerden biridir. Delimahmutlu Gümüşoluk Vadisi Tersakan (halk arasında: şeker pınarı) platosu parkurunu takip edince Mersin - Niğde - Konya sınırlar...

Saint-Jean-de-Maurienne Antlaşması

Saint-Jean-de-Maurienne Antlaşması Birinci Dünya Savaşı sırasında yapılan gizli antlaşmalardandır. Bu antlaşmaya göre İtalya`ya Mersin dışında Antalya, Konya, Aydın ve İzmir verilmek istenmiştir.

Nesrin Baytok

Nesrin Baytok, (d. 20 Nisan 1960, Tarsus, Mersin Türkiye), Türk siyaset adamı.

Naim Ulusal

Naim Ulusal, (d. 1874 Anamur, Mersin Türkiye), Türk siyasetçi.

Miralay Ahmet Bey

Miralay Ahmet Bey Camii, Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan, adını onu yaptıran kişi olan Miralay Ahmet Bey'den alan camidir. Miralay Ahmet Bey tarafından yaptırılan eserler arasında Eski Hal Camii, 20 odalı bir medrese ve Bozcaada'da bulunan Alaybey Cami...

Mersin İY

Mersin ayvagedigi

Ayvagediği yaylası Türkiye Cumhuriyeti Mersin iline baglı bir yerleşim birimidir. Yaz ayları nüfusu 20.000 ni bulmakta olup geçim kaynagı olarak tarım, hayvancılık, ticaret ilk akla gelenlerdir.

Mehmet Solak

Mehmet Solak (d.