Etiket: Mississippi

Paramore

Paramore (telaffuz "Pe-ra-mour") 2004 yılında Franklin, Tennessee'de kurulan ABD'li alternatif punk rock grubu. Gruptaki bazı değişikliklerden sonra Paramore, şu anda Hayley Williams (vokal/klavye), Jeremy Davis (bas), Taylor York 'dan (gitar) oluşuyor.

Döşeğimde Ölürken

Döşeğimde Ölürken (özgün adı: ``As I Lay Dying``), Amerikalı yazar William Faulkner`ın (1897 - 1962) yazdığı bir romandır. Türkçeye Murat Belge tarafından çevrilmiştir (İstanbul: De, 1965).

Çoktav

Çoktavlar ya da Chata (eski isimleri Okla homa: "Kızıl millet") Missisipide yaşıyan bir kızılderili kabilesi. Chickasaw'lar ile akrabalığı olan Choctaw'ların bir efsanesine göre, dev bir kızıl adam ilk önce nanih waya (Kızıl dağ)'ı sonra da Choctaw kabile...

Robert Johnson

8 mayıs 1911 de Mississippi`nin kırsal bölgelerinden birinde-hazelhurst-da dogmustur.Çocukluğu donemin birçok zencisinin olduğu gibi göçmen kamplarında ve çiftliklerde çalısarak geçmiştir.Çocukluğunda geçirdiği bir göz rahatsızlıgı nedeniyle bir gözü nere...

Mississippi John Hurt

"Mississippi" John Smith Hurt (8 Mart 1892, Mississippi - 2 Kasım 1966, Grenada, Mississippi), blues şarkıcısı ve gitirasittir. Blues müziğin en önemli isimlerindendir.

Ken Lewis

Kenneth D. Lewis (d.

Children of Misisippi

Müzik grubu bilgi kutusu

Stella Stevens

Stella Stevens, (asıl adı Estelle Caro Eggleston) (d. 1 Ekim 1936, Mississippi). ABD`li aktris, film yönetmeni.

Mississippi (Anlam ayrım)

Mississippi, ABD'yi oluşturan eyaletlerden biridir. Ülkenin ortagüney kesiminde yer alır.