Etiket: Mozambik

Maria Mutola

Madalya başlık

Uruguay Bayrağı

Uruguay bayrağı göndere 11 Temmuz 1830 yılında çekilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Tunus bayrağı

Tunus bayrağı, günümüzde kullanılan haline yakın bir görünümde ilk olarak 19. yüzyılda ortalarında kullanılmaya başlanmış, ülkenin resmi bayrağı olarak da 1 Haziran 1959'da göklere çekilmiş, 3 Temmuz 1999'da gerçekleştirilen ufak değişiklik ile bayrak bug...

Tayvan Bayrağı

Tayvan bayrağı ya da Çin Cumhuriyeti bayrağı günümüzde kullanılan hali ile 8 Ekim 1928 tarihinde göndere çekilerek kullanılmaya başlanmıştır. Bayrak, Çin devrimi esnasında oluşturulmuş ve daha sonra günümüzde Tayvan'da kurulu bir parti olan Kuomintang 'ın...

Tayland Bayrağı

Tayland bayrağı Zemin kırmızı (üstte), beyaz, mavi (2 kat eninde), beyaz ve kırmızı olmak üzere beş yatay şeritten oluşmaktadır.

Tacikistan Bayrağı

Tacikistan Bayrağı Zemin kırmızı (üstte), geniş bir beyaz ve yeşil şeritten oluşmuştur.

Singapur Bayrağı

Singapur bayrağı, zemin kırmızı(üstte) ve beyaz olmak üzere iki eşit yatay şeritten oluşmaktadır.

Pemba

Hint okyanusunda mercan adası, Tanzaniya kıyıları açığında; ingiltere’nin Zengibar himayesine bağlıdır;

Mozambik Millî Futbol Takımı

Mozambik Millî Futbol Takımı, Mozambik'i uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. Federação Moçambicana de Futebol tarafından yönetilir.

Mozambik Kurtuluş Cephesi

Mozambik Kurtuluş Cephesi (daha çok FRELIMO kısaltması ile tanınır, Portekizce: ``Frente de Libertaçí£o de Moçambique``) 1975 yılında bağımsızlığını kazandığından beri Mozambik`i yöneten siyasi partidir. Ana dayanağı azınlık olan Shangaan etnik grubudur.

Mozambik Kanalı

Mozambik Kanalı Hint Okyanusu`nda Mozambik ile Madagaskar arasındadır.