Etiket: Murat Belge

Döşeğimde Ölürken

Döşeğimde Ölürken (özgün adı: ``As I Lay Dying``), Amerikalı yazar William Faulkner`ın (1897 - 1962) yazdığı bir romandır. Türkçeye Murat Belge tarafından çevrilmiştir (İstanbul: De, 1965).

Burhan Asaf Belge

Burhan Asaf Belge, (d. 1899 Şam Suriye) - (ö. 1967), Türk siyasetçi.

İletişim Yayınevi

İletişim yayınları, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin yerini sivil partilere bıraktığı süreçte oluşmuş olan bir yayınevidir. Kollektif bir ürün olarak şekillenmiş olsa da kurucusu ve mimarı Murat Belge olarak bilinir. Kuruluş sürecinin de etkileri sonucu, y...

Ömer Laçiner

Ömer Laçiner, Türk yazar, yayıncı ve sosyalist eylemci.

Tarih Vakfı

Milliyet Kitap

Milliyet Kitap, Milliyet Gazetesi'nin her ayın ikinci çarşambası çıkan kitap ekidir. Genel Yayın Yönetmeni, Filiz Aygündüz'dür.

Boyacıköy, Sarıyer

Boyacıköy İstanbul'da Boğaziçi'nde bir semttir. Kuzeyinde Emirgan, güneyinde ise Baltalimanı bulunur.

TCK 301

Türk ceza kanunun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünün son maddesi. Üçüncü bölümde ``"Devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına Karşı Suçlar"`` ele alınmaktadır.Türklüğü, Cumhuriyeti, Devletin kurum ve organlarını aş...

Raif Özben

Burhan Belge

Burhan Asaf Belge, (d. 1899 Şam Suriye) – (ö.

Birikim (Dergi)

Birikim, aylık sosyalist kültür dergisi sloganı ile yayımlanan aylık dergi. 1975’te, Murat Belge, Ömer Laçiner ve Can Yücel öncülüğünde başlayan yayımı 1980’de sıkıyönetim kararıyla durdurulmuştur.

301. Madde

Türk Ceza Kanunu 301. maddesi, 5237 nolu Türk Ceza Kanunu'nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünün son maddesi. Üçüncü bölümde "Devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına Karşı Suçlar" ele alınmaktadır.