Etiket: Nike

Zelus

Yunan mitolojisinde, Zelus "Şevk"in tecessümüdür. Pallas ile Styx`in oğlu; Nike (Zafer), Kratos (Dayanıklılık) ve Bia`nın (Şiddet) kardeşidir.

Victoria (mitoloji)

Victoria, Roma mitolojisindeki zafer tanrıçası. Yunan mitolojisindeki dengi Nike`dir.

No Logo (kitap)

2000 Guardian Kitap Birinciliği ve 2001 Kanada Ulusal İş Dünyası Kitabı ödüllü Naomi Klein, No Logo: Küresel Markalar Hedef Tahtasında ya da özgün adıyla ``No Logo: No Space, No Choice, No Jobs`` kitabında, markaların sadece medya ya da sokaklarda değil,...

Nike (firma)

Nike, ABD merkezli, dünyanın önde gelen spor ayakkabı, spor giysi ve spor akesuarları tasarımcısı ve pazarlayıcısı şirket ve bu ürünlerde kullanılan markadır. Adını Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike'tan alır.

Kratos

Yunan mitolojisinde, Kratos (Yunanca ``Κράτος``, güç, devlet) dayanıklılık ve gücün tecessümüdür. Pallas ile Styx`in oğlu; Nike (Zafer), Bia (Şiddet) ve Zelus`un (Şevk) kardeşidir.

Joga Bonito

Joga Bonito, İspanyolca Juego Bonito kelilerinden oluşan, ``Güzel Oyun`` anlamına gelen bir kelime öbeğidir. Nike`ın 2006 yılında başlattığı reklam kampanyasının da adıdır. Ronaldo, Ronaldinho, Thierry Henry, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic ve Wayne...

Bia (mitoloji)

*Yunan mitolojisinde, Bia, titan (dev) Pallas ile Styx`in kızıdır. Şiddetin, gücün tecessüsüdür (cismanileşmesi). Cratos (Dayanıklılık), Zelus (Şevk) ve Nike`nin (Zafer) kardeşidir.

Michael Jordan

Michael Jordan (doğum 17 Şubat 1963, Brooklyn New York) emekli ABD'li profesyonel basketbol oyuncusu ve aktif işadamıdır. ABD profesyonel basketbol ligi National Basketball Association (NBA) resmi sitesine göre

Bia

Bia – Dev Pallas ile Styks’in kızı. Şiddet anlamına gelen Bia, Nike (Zafer)’nin kardeşidir. Zeton (kızgınlık); Kratos (kudret) Bia’nın erkek kardeşleridir.