Etiket: Nirvana

Alt-rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

Alternatif rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

Tales of Terror (grup)

Tales of Terror Sacramento`da kurulan bir punk rock grubudur.1984`te aynı isimli plakları çıkmıştır. Sadece bir albüm yapmışlardır. Bu albüm Kurt Cobain`in günlüğünde Nirvana`nın en sevdiği albümler listesinde de yer almaktadır. Plakları çok nadir olarak...

Tales of Terror (band)

Mtv Unplugged

MTV Unplugged; MTV kanalında yayınlanan bir müzik programıdır. Hiçbir elektronik enstrüman kullanmadan yapılan müziğe Unplugged denilmektedir.

Sekiz Katlı Asil Yol

Sekiz Katlı Asil Yol (Pāli: Ariyo aṭṭhaṅgiko maggo, Sanskrit: Ārya 'ṣṭāṅga mārgaḥ (आर्याष्टाङ्गो मार्गो), Budizm'de acıları sona erdiren yol olarak kabul edilir. Gautama Buddha'ya atfedilen Dört Asil Hakikat öğretisinin dördüncüsüdür.

Rob Bourdon

Robert Gregory Bourdon, (d. 20 Ocak 1979, Calabasas), Linkin Park grubunun davulcusudur.

Kerem Özyeğen

Kerem Özyeğen, Eylül 1977`de İstanbul`da doğdu. 1993-1996 yılları arasında Etiler Lisesi`nde kurulan "Spark" adlı punk rock grubunda gitar ve vokalle iştigal etti. Yoğun bir şekilde Nirvana, Sex Pistols, Soundgarden ve R.

Harivarman

M.S. 250-350 yılları arasında yaşamış olan Hintli Budist düşünür. "Hiçlik öğretisi"ni geliştirmiş olan Harivarman sisteminde, Nirvana`ya erişmenin yolunu değilleme mantığında bulmuştur. Ona göre, ne benlik ya da ruhlar, ne yaratılmış nesneler ve...

Frances Bean

Nirvana grubundan Kurt Cobain ve Hole grubundan Courtney Love`ın kızı olarak 18 Ağustos 1992`de dünyaya geldi. Doğumundan 2 yıl sonra babası Kurt Cobain intihar etti. Şu anda annesiyle birlikte tiki dergilerine konuk oluyor ve Mariah Carey`den başkasına d...

Dört Asil Hakikat

Dört Asil Hakikat, (Pali: cattāri ariyasāccani, Sanskrit: catvāri āryasatyāni) Budizmin temelini oluşturmaktadır. # Dukkha - ``Yaşam acı dolu dur.``#: Doğum acı dır, yaşlanmak acı dır, ölüm acı dır.

Dave Grohl

Cristina Llanos

Cristina Llanos (d. 3 Aralık 1975), İspanyol şarkıcı, besteci ve gitaristtir.

Cehennem banknotu

Cehennem banknotu, özel antik Çin kâğıtlarından yapılan ve çeşitli bölgesel dinlerde ciddi bir önem arzeden bir tür sembolik kâğıt para. Ahirette kullanılmak üzere atalara sunulur.

Boddah

Kurt Cobain intihar etmeden önce, intihar mektubuna "Boddah`a" diyerek başlamıştı. Boddah, Kurt Cobain`in çocukken (anne-babası ayrılmadan önce) yarattığı hayali bir kahramandı ve annesi Wendy Cobain`in dediğine göre Kurt, Boddah`ın gerçekten va...