Etiket: Ortaöğretim

Yüksek öğretim

Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir.

Yüksek tahsil

Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir.

BFL

Avcılar Lisesi

Avcılar Lisesi, İstanbul ilinin Avcılar ilçesinde yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim ve öğretim yapılan ortaöğretim kurumu.

Anadolu Teknik Lisesi

Anadolu Teknik Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı, yabancı dil eğitiminin ağırlıklı olduğu 4 yıllık eğitim-öğretim süresi olan, ortaöğretim kurumu.

İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi, 2003 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamış ve Türkiye`de ilk açılan sosyal bilimler lisesi ünvanını elde etmiştir. Sosyal bilimler liseleri,

Sağlık Müzesi

Sağlık Müzesi, İstanbul`da Sultanahmet`te müze.

Kızıltepe Atatürk Lisesi

Kızıltepe Atatürk Lisesi, Mardin`e 22 km uzaklıkta olan Kızıltepe, Mardin ilçesinin sahip olduğu üç genel liseden biridir. Okul ilçe merkezinde yer almaktadır. Okulun öğrenci sayısı iki binin üzerindedir ve eğitim öğretim için çoğu donanıma sahiptir.

Endüstri Meslek Lisesi

Endüstri Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı, 3 yıllık eğitim-öğretim süresi olan, mesleğe yönelik eğitim verilen ortaöğretim kurumu.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı, Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında mesleki ortaöğretim kurumlarında eğitim verilen alanlardan biri.

Bursa Fen Lisesi

Bursa Fen Lisesi, Bursa ilinde yer alan bir ortaöğretim kurumudur.

İlköğrenim

İlköğretim, eğitimin ilk aşamasıdır. Okul öncesi eğitimin ardından gerçekleştirilir.

Liseler

Lise, Türk eğitim sistemine göre, sekiz yıllık (mecburi) ilköğretimini (eski sistemdeki üç yıllık ortaokulu) bitirmiş olan 14-18 yaşlarındaki öğrencileri, en az dört yıllık bir eğitimle yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumudur. Lise, ilköğretimin a...