Etiket: Otomotiv

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, 1968 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi`nin bir bölümü olarak eğitime başlamıştır. 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi`nin kurulmasından sonra Mühendislik-Mimarlık Fakültesi`ne b...

İndüksiyon yüzey sertleştirme

İndüksiyon yüzey sertleştirme parçanın tamamında sertlik istenmediği durumlarda kullanılan alternatif bir ısıl işlem türüdür. Özellikle otomotiv sanayinde yoğun olarak tercih edilir. İndüksiyon yüzey sertleştirmede, parça teknik resmine göre sertlik isten...

Yüzen otomobil

Amfibiyen taşıt ,karada tekerlekli veya paletli otomobil , suda gemi olarak çalışabilen taşıtlardır. II.

Toyota Auris

Toyota Auris, Japon otomobil üreticisi Toyota'nın İngiltere'de üretilen bir modeli. Toyota Corolla hatchback versiyonunun geliştirilmiş ve dış görünüşünün tamamen değiştirilmiş versiyonudur.

Samand

1962 yılında Ali Akbar Khayami ve Mahmoud Khayami tarafından kurulmuştur. İranlı otomobil üretim firmasının Türkiye Distribütörü MYS Otomotiv`dir.

Renault Master

Renault Master,ilk kez 1998`de satışa sunulan Renault`un ticari araçlarından birisidir.2004 yılında makyajlanmıştır.Master`da şu anda 2.5 DCİ dizel motor vardır.Opel Movano`ya benzemektedir.

Peugeot J9

Peugeot J9 ilk 1960`lı yıllarda piyasaya çıkmıştır. 1985 yılında Türkiye`ye gelmiştir. Artık Karsan tarafından Türkiye`de imal edilmektedir. Düşük maliyeti sebebiyle çokça tercih edilen bir okul servisi ve personel taşıma aracıdır.

Otomobil Dinamosu

Otomobillerde motora ilk hareketi veren marş sistemini beslemekte kullanılan akümülatörün şarj edilmesinde kullanılır.

Honda Civic Sedan

Honda Civic Sedan, Honda`nın Gebze fabrikasında ürettiği Honda Civic`in Sedan karoser tipidir. 1.6 ve 1.8 litrelik motorlarla satılmaktadır. Hybrid versiyon ise serinin özel versiyonudur.

Honda Civic

Honda Civic, Honda`nın ilk kez 1973 yılında üretilen önemli modellerinden birisidir. Yedinci nesli 2001 yılnda satışa sunulmuştur. Sedan ve Hatchback karoserleri bulunan yedinci nesil Civic`te 1.4 ve 1.6 litrelik benzinli motorlar vardı. 2002 yılında ise...