Etiket: Ottawa

Sturmgeschütz

Sturmgeschütz (Almanca→"taaruz topu") , kısaca ‘’’StuG’’’ Nazi Almanyası'nın ordusu Wehrmacht tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan taarruz toplarına verilen genel addır.

Margaret Atwood

Biyografi bilgi kutusu

Jeff Waters

Ünlü

Eşref Adalı

Prof. Dr.

Paul Anka

Paul Albert Anka (Temmuz 30, 1941, in Ottawa, Ontario, Kanada) Lübnan asıllı Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı.

Mississauga, Ontario

Mississauga (Okunuşu Misisavga) Kanada'nin altıncı en büyük şehridir ve Toronto'nun batısında yer alır. Kuzey Amerika'nın en büyük banliyösüdür.

Jean Paul Riopelle

Jean-Paul Riopelle (d. 7 Ekim 1923, Montreal, Kanada - ö.

Jean-Paul Riopelle

Jean-Paul Riopelle (d. 7 Ekim 1923, Montreal, Kanada - ö. 12 Mart 2002, Ile-aux-Grues, Kanada), Kanadalı ressam.

Atilla Altıkat

Albay Atilla Altıkat, 1982 yılında Kanada, Ottawa`da suikaste uğramış bir askerî ateşedir. Suikastin sorumluluğunu ASALA üstlenmiştir. Bu olay, böylesine şiddet olaylarına hiç alışık olmayan Kanadalıları derinden sarsmış ve Başbakanlık tarafından şiddetle...

Mississauga

Mississauga(Okunuşu Misisavga) Kanada'nin altınci en büyük şehridir ve Toronto'nun Batısında yer alır.

ottava

Ottawa, Kanada'nın başkenti ve dördüncü büyük kentidir. Ottawa Vadisi'nde kurulan kent, Ontario eyâletinin güneydoğu ucundadır ve hemen Québec eyaleti sınırındadır.

Toronto

kanada' nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir.ontario eyaletinin başkenti.nüfusunun yarısından fazlasını göçmenler oluşturur.

Québec

Québec (Fransızca: le Québec), Kanada’nın Doğu Kanada bölgesinde en büyük eyâleti olmasının yanı sıra, Kanada'da yalnızca Fransızcanın resmî dil olduğu tek eyâlettir (New Brunswick'te de halkın %35'in anadili Fransızca olduğundan, Fransızca, İngilizcenin...

Munster

Munster