Etiket: Pentium

MESI Protokolü

Aynı zamanda Illinois protokolü olarak da bilinen MESI protokolü yaygın olarak kullanılan bir önbellek tutarlılığı protokolüdür.

YSFlight

Ysflight Soji Yamakawa tarafından yapılmış ücretsiz bir uçak-helikopter simulatörüdür. Grafiksel olarak pek çok uçak simulatoründen geri kalsada, gerek fizim motoru gerekse kontroller olarak oldukça gerçekçidir.

Midtown Madness

Midtown Madness Midtown Madness serileri içindeki ilk oyundur. Microsoft Game Studios ve Angel Studios tarafından geliştirilmiştir.

Kabus 22

Son Işık Ltd. şirketinin Vestel`le dağıtımı için anlaştığı bir korku, gerilim oyunudur. Oyunun kahramaları: Dehri, Demir, Ebru ve İnzar`dır. Oyun İstanbul`da geçmektedir. Oyunda 9 tane silah çeşidi vardır. Oyunun kahramanlarından Dehri, 10 tane canavara s...

Game Maker

Game Maker, Prof. Mark Overmars tarafından Delphi programlama dili ile geliştirilmiş bir oyun yapımı programıdır.

Intel Core

Intel firması, bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı "Pentium" kelimesini kullanımdan kaldırarak, Pentium 4 ya da P4 olarak bilinen işlemci üretimini durdurarak yeni nesil işlemci olan "Core" işlemcileri üretmeye başlamıştır.

Pentium Pro

Pentium Pro Intel`in eskiden sunucu yapılarında kullanılan işlemci türüdür.

AGP

Hızlandırılmış grafik portu,(Ayrıca “Gelişmiş Grafik Portu” da denir)yüksek hızlı grafik kartlarını bilgisayarın ana kartına noktadan noktaya yönlendirmek için kullanılır ve öncelikli olarak hızlandırılmış üç boyutlu bilgisayar grafiklerini destekler. Baz...