Etiket: Proje

Olurluluk raporu

Olurluluk raporu ya da Fizibilite etüdü, bir yatırım projesinde, projenin gerçekleştirilebilme durumunun test etmek ve anlamak için yapılan araştırmalardan oluşan kapsamlı ve bütünsel çalışmadır.

Liman Lokantası

Liman Lokantası; resmî veya özel yemekli toplantıların ve günümüzde basın toplantılarının da düzenlendiği, İstanbul'un tarihî bir lokantasıdır. Galata Rıhtımı'ndaki; Prof.

Galata Yolcu Salonu

Galata Yolcu Salonu veya Karaköy Yolcu Salonu, 1937 yılında, İstanbul'un Galata Rıhtımı’nda inşa edilmiştir. İstanbul'un ve Türkiye'nin ilk ve modern deniz yolcusu uğurlama ve karşılama salonu olma özelliğini taşır.

Ön fizibilite

Ön fizibilite, yatırımcının, yatırım yapma kararının kesinleştirilmesinden önce proje ile ilgili olarak yapacağı her türlü ekonomik ve teknik çalışmaları kapsar.

Şirketler birliği

Konsorsiyum (İtalik dillerdeki "Consortium"), İki ya da daha fazla işletmenin belirli bir projenin uygulanması konusunda yaptığı işbirliğidir.

konsorsiyum

Konsorsiyum Belli bir konuda, ortak menfaati olan ve genellikle kredi verenlerin (bankaların) teşkil ettiği iktisadi bir grup. Milletlerarası kuruluşların ve hükümetlerin iktisadi ve mali yardımları yürütmek için meydana getirdikleri birliklere de konsors...