Etiket: Prusya

Kaliningrad (şehir)

Kaliningrad (Almanca: Königsberg), Rusya Federasyonu'nun Rusya ile sınırı olmayan, Litvanya ile Polonya arasında Baltık Denizi kıyısında bir toprağıdır. En büyük şehri olan aynı isimli Kaliningrad, tarihteki Prusya'nın önemli bir şehri ve o zamanın Alman...

Effi Briest (roman)

Effi Briest Theodor Fontane'nın kaleme aldığı Alman Edebiyatında önemli bir yer tutan romanıdır. Kitap ilk olarak 1895 yılında yayınlanmıştır.

Effi Briest

Effi Briest Theodor Fontane'nın kaleme aldığı Alman Edebiyatında önemli bir yer tutan romanıdır. Kitap ilk olarak 1895 yılında yayınlanmıştır.

Almanya Bayrağı

Almanya bayrağı, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin bayrağıdır. Enlemesine 3 eşit parça olan siyah, kırmızı ve altın sarısı renklerden oluşur.

Siegkreis

Siegburg (1825`den itibaren Siegkreis) 19`ncı yüzyılda Prusya`ya bağlı Ren bölgesinde il. Königswinter, Lohmar, Sankt Augustin, Niederkassel ve Siegburg, Bad Honnef ve Troisdorf kentlerinin bağlı olduğu il, 1825`ten itibaren "Siegkreis" olarak a...

Niederschlesien

Niederschlesien (Lehçe: Dolny Śląsk) Almanya'nın doğusunda, tarihe karışan Prusya devletine bağlı idari bölge. Niederschlesien, 1919 - 1938 ve 1941 - 1945 yılları arasında merkezi Breslau olarak belirlenen Schlesien eyaletinin bir parçasını meydana getiri...

Liyakat Nişanı (İngiltere)

İngiliz Liyakat Nişanı; kral ya da kraliçe tarafından verilen Britanya ve İngiliz Milletler Topluluğu nişanıdır. 1902 yılında Kral VII.

Kirchoff

Gustav Robert Kirchhoff d.12 mart 1824 Köningsberg, Prusya (şimdiki Kaliningrad- Rusya) – ö.

Gustav Robert Kirchoff

Gustav Kirchhoff, Ohm yasalarını uygulayarak genelleştirilmiş matematiksel sonuca varmak ister ama sonuçları farklı olduğunu saptar.